fot. Apple

Na jakie iPhone’y przesiadają się byli użytkownicy Androida? Zgadnijcie, który model wybierają najrzadziej

Apple czynnie zachęca użytkowników Androida (i nie tylko), aby przesiedli się oni na iPhone’a. Sporo osób to robi, więc ktoś postanowił sprawdzić, jakie modele z iOS wybierają. Wyniki są nieco zaskakujące.

Już na wstępie zaznaczę, że badanie przeprowadzono w okresie od października 2017 roku do marca 2018 roku wśród 2000 Amerykanów, którzy w tym okresie kupili iPhone’a. Według szacunków, aż od 15% do 20% stanowili dotychczasowi użytkownicy smartfonów z Androidem – to naprawdę dużo, więc wygląda na to, że kampania Apple jak najbardziej działa. Swoją drogą wiedzieliście, że producent stworzył dedykowaną stronę, na której wyjaśnia, dlaczego warto przesiąść się na iPhone’a?

Reklama

Consumer Intelligence Research Partners, które przeprowadzało badanie wyliczyło, że 40% byłych użytkowników smartfonów z Androidem wybierało iPhone’y 8 lub 8 Plus, 25% iPhone’y 7 lub 7 Plus, a ~12% iPhone’y 6S lub 6S Plus. Co ciekawe, takie osoby wybierały modele z „Plusem” w nazwie częściej niż dotychczasowi klienci Apple (39% vs 29%). Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż producenci urządzeń z Androidem przyzwyczaili użytkowników do dużych wyświetlaczy, a iPhone’y bez „Plusa” w nazwie oferują ekrany o przekątnej jedynie 4,7 cala.

Z badań Consumer Intelligence Research Partners wynika też, że byli użytkownicy smartfonów z Androidem zdecydowanie częściej wybierają starsze modele z portfolio, tj. iPhone’y 7 i 7 Plus, iPhone’y 6S i 6S Plus oraz iPhone’a SE. CIRP tłumaczy to jednak tym, iż kluczową rolę mogą tutaj odgrywać cena. Obecni klienci Apple mają bowiem więcej powodów, aby posiadać najnowszy model (na przykład posiadanie poprzedniej generacji).

W badanym okresie dotychczasowi klienci Apple dwa razy częściej wybierali iPhone’a X niż byli użytkownicy smartfonów z Androidem. Jubileuszowy iPhone był też najrzadziej wybierany przez tych ostatnich (<10%). Częściej sięgali oni po iPhone’a SE oraz iPhone’y 6S i 6S Plus (>10%). Większą popularnością cieszyły się wśród tej grupy iPhone’y 7 i 7 Plus (~25%), natomiast największą iPhone’y 8 i 8 Plus (40%).

fot. Consumer Intelligence Research Partners

Żeby jednak nie było, że ludzie przesiadają się tylko z Androida na iOS, warto przypomnieć, że z badania, przeprowadzonego w 2017 roku przez (również) Consumer Intelligence Research Partners wynika, że użytkownicy smartfonów z Androidem są bardziej lojalni niż właściciele iPhone’ów (91% vs 87%).

A Wy, gdybyście mieli przesiąść się na iPhone’a, który model byście wybrali i dlaczego?

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/05/20/pierwszy-iphone-po-9-latach-z-androidem/

Źródło: Consumer Intelligence Research Partners, MacRumors dzięki Phone Arena