Apple dostarczyło fałszywe dowody w sprawie przeciwko Samsungowi?! (update – zakaz zniesiony!) | Tabletowo.pl

Apple dostarczyło fałszywe dowody w sprawie przeciwko Samsungowi?! (update – zakaz zniesiony!)

Dołącz do dyskusji 0

Równo tydzień temu świat obiegła informacja, że na wniosek Apple niemiecki sąd wydał wyrok, na mocy którego Samsung musiał wstrzymać sprzedaż swojego tabletu – Galaxy Tab 10.1 – w prawie całej Europie (poza Holandią, gdzie toczy się oddzielne postępowanie). Okazuje się jednak, że… sąd mógł ulec manipulacji koncernu z Cupertino. O co chodzi?

Redaktorzy Webwereld.nl przeanalizowali skargę złożoną do niemieckiego sądu i wnioski, jakie wyciągnęli są bardzo interesujące i trudno się z nimi nie zgodzić. Na stronie 28 wniosku złożonego do sądu w Düsseldorfie, Apple zamieściło porównanie wymiarów iPada 2 i Galaxy Tab 10.1. Wszystko by było OK, gdyby nie fakt, że… znacznie odbiega ono od rzeczywistego stanu rzeczy.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ma wymiary 256.7 x 175.3 mm, co przekłada się na proporcje obu boków 1.46. Jak widzicie na poniższej fotce, według Apple wymiary tabletu Samsunga są większe (a co za tym idzie proporcje wynoszą rzekomo 1.36), a całe urządzenie bardziej podobne do iPada 2 (którego proporcje boków to 1.30). Na zdjęciu tablet Samsunga jest około 8% szerszy niż w rzeczywistości.

Nie wiadomo czy koncern z Cupertino celowo manipulował zdjęciem Galaxy Tab 10.1 we wniosku czy był to wyłącznie przypadek (w co aż się wierzyć nie chce). Jakkolwiek by nie było, to właśnie analiza – fałszywa analiza – zdjęć porównawczych obu tabletów może mieć decydujące znaczenie w całej sprawie.

Sędzia niemieckiego sądu został wprowadzony w błąd przez prawników Apple – co do tego nie ma wątpliwości. Jakie skutki będzie miało to wydarzenie? Najprawdopodobniej podczas rozprawy 25 sierpnia nałożony na Samsunga nakaz wstrzymania sprzedaży zostanie cofnięty.

Ciekawe tylko czy Apple poniesie jakiekolwiek konsekwencje swojego czynu. Raz, że prawnicy koncernu wprowadzili sędziego w błąd, a dwa – że pozbawił Samsunga ewentualnych zysków ze sprzedaży Galaxy Tab 10.1.

Dzięki Jankov za podesłany link!

AKTUALIZACJA:

Sąd zniósł zakaz sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 we wszystkich krajach Unii Europejskiej z wyjątkiem Niemiec. Nie wiadomo, co miało wpływ na werdykt sędziów i trudno określić, czy pogłoski o manipulacjach Apple miały w tym swój udział. Domyślamy się, że szczegóły zostaną ujawnione w ciągu kilku najbliższych dni.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona