Tim Cook (fot. Apple)
Tim Cook (fot. Apple)

Zanim dokończysz czytać ten tytuł, Apple zarobi 7 tysięcy dolarów. Google trochę mniej

Pewnie nie masz czasu, żeby czytać ten artykuł. Możesz jednak być zainteresowany, jak szerokim strumieniem pieniądze płyną do największych gigantów technologicznych pokroju Apple czy Microsoftu.

Kwestia punktu widzenia

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Apple jest obrzydliwie bogate, że ściga się o miano firmy o największej wycenie w historii, i że każdego kwartału portale technologiczne trąbią o rekordach w sprzedaży iPhone’ów oraz innych urządzeń tego producenta.

Trudno jednak wyobrazić sobie, ile to dokładnie jest 55 miliardów dolarów, które Apple zarabia w ciągu roku. Tak ogromne liczby często nie robią na nas dużego wrażenia, bo nie mamy odpowiedniego punktu odniesienia. Dla nas, przeciętnych zjadaczy chleba, niewyobrażalnym bogactwem byłoby posiadanie kilku milionów złotych, a co dopiero majątku wyrażanego w kompletnie innych rzędach wartości!

Z pomocą przychodzą nam koledzy z Tipalti, którzy stworzyli eleganckie zestawienie, dotyczące tego, ile pieniędzy w ciągu sekundy zarabiają najwięksi gracze rynku tech.

Apple, ty burżuju

Nie mogło być inaczej. Najwięcej pieniędzy w branży zarabia Apple – średnio 1752 dolary na sekundę. Oczywiście to ogromne uproszczenie, ale jak się dobrze domyślacie, to więcej niż średnia krajowa w Polsce po przeliczeniu na złotówki.

(źródło: Tipalti)

Inni giganci technologiczni także nie biednieją z upływem czasu. Z sekundy na sekundę, zarówno przychód Google, jak i Microsoftu, wzrasta o ponad tysiąc dolarów. Firmy te swobodnie zarabiają 100 milionów dolarów w dzień – to już są kwoty, które wymykają się poza naszą percepcję i możliwość porównania do naszego życia.

(źródło: Tipalti)

Badanie wskazało także jedną branżę, która zarabia więcej od technologii – biznes związany z żywnością.

Jeśli chcemy zapoznać się z całym raportem, to możemy zajrzeć na stronę Tipalti. Jeśli przeczytaliście tego newsa w całości, to Apple w tym czasie zarobiło ponad 100 tysięcy dolarów.