Apple dąży do połączenia systemów iOS i OS X? | Tabletowo.pl

Apple dąży do połączenia systemów iOS i OS X?

Dołącz do dyskusji 0

Uważamy, że w roku 2012-13 Apple zamierza połączyć  iOS (iPhone, iPad) i OS X (komputery Macintosh) i stworzyć jedną, spójną platformę dla aplikacji i usług w chmurze.

Te odważne słowa pochodzą od Petera Miska, analityka pracującego w firmie Jefferies & Co. Dodaje on także, że fuzja nastąpiłaby w momencie wprowadzenia na rynek kolejnej generacji układu Apple A6, który miałby oferować moc porównywalną z komputerami osobistymi. Chip miałby się znaleźć w iPadzie 3 w pierwszym kwartale przyszłego roku, iPhonie 5 przyszłego lata oraz w nowym MacBooku Air w 2012 lub 2013.

„Użytkownicy chcą mieć możliwość używania iPhone’a, iPada i iMaca z całą zawartością i danymi automatycznie przenoszonymi pomiędzy urządzeniami i dostosowanymi do nich.” dodaje Misek. „Sądzimy, że ta wizja będzie trudna do zrealizowania, jeśli systemu iOS i Mac OS nadal dzieli przepaść.”

Chętnie przyznajemy panu Peterowi Misekowi rację, choć pamiętamy, że jego wypowiedź opiera się wyłącznie na spekulacjach, plotkach i hipotetycznych analizach. Jednak patrząc na kierunek, w którym rozwinięto najnowszą odsłonę systemu Mac OS X Lion, fuzja jest bardzo prawdopodobna. Co sądzicie o tej wizji? Chcielibyście używać tego samego systemu operacyjnego i aplikacji na komputerze, tablecie i smartfonie?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona