(fot. Hyundai)

Apple Car coraz pewniejszy. Tym razem wygadał się… Hyundai

Według najnowszych rewelacji, zespół Tima Cooka ma prowadzić rozmowy z producentami samochodów, które mają na celu opracowanie Apple Cara. Wśród potencjalnych partnerów znajduje się Hyundai.

Elektryczny samochód Apple może faktycznie powstać

Plotki o własnym samochodzie Apple pojawiają się już od kilku lat, ale ostatnio możemy z nimi spotkać się coraz częściej. Może to sugerować, że całe przedsięwzięcie wkroczyło na kolejny etap rozwoju, a elektryk z Cupertino jest coraz bliżej.

Co więcej, prace nad Apple Carem mógł właśnie potwierdzić Hyundai. Serwis CNBC, powołując się na wypowiedź jednego z przedstawicieli południowokoreańskiej marki, informuje, że firma Tima Cooka ma prowadzić wstępne rozmowy z różnymi firmami motoryzacyjnymi. Wśród nich znajduje się właśnie Hyundai.

Hyundai Prophecy – koncepcyjny samochód (fot. Hyundai)
Rozumiemy, że Apple prowadzi rozmowy z różnymi światowymi producentami samochodów, w tym Hyundai Motor. Ponieważ dyskusja jest na wczesnym etapie, nic nie zostało postanowione.Przedstawiciel Hyundai Motor w rozmowie z Chery Kangiem z CNBC

Co ciekawe, wspomniane przed chwilą oświadczenie szybko zostało zaktualizowane. Koreańczycy usunęli z niego wzmiankę o Apple. Czyżby przypadkowo potwierdzili, że firma z Cupertino faktycznie szuka partnera do produkcji własnego elektryka? Niewykluczone, że tak się stało.

Apple Car – nieoficjalny koncept
Apple Car – nieoficjalny koncept (fot. Franco Grassi)

Warto dodać, że oświadczenie wydano po raporcie opublikowanym przez Korea Economic Daily. To właśnie z niego mogliśmy dowiedzieć się, że Hyundai może zostać partnerem w przedsięwzięciu, którego celem jest wypuszczenie Apple Cara na rynek. Miałby on odpowiadać zarówno za produkcję samochodów, jak i także akumulatorów. Natomiast premiera auta miałaby nastąpić dopiero w 2027 roku.

Temat Apple Cara ostatnio pojawia się coraz częściej

W ciągu ostatnich tygodni spotkaliśmy się kilkoma nieoficjalnymi informacjami o planach Apple związanych z produkcją własnego samochodu. Owszem, nie zostały one potwierdzone przez firmę, ale zazwyczaj pochodziły ze źródeł uznawanych za wysoce wiarygodne.

Przykładowo, mogliśmy dowiedzieć się, że produkcja ruszy już w tym roku, co tak naprawdę jest mało prawdopodobne. Ponadto, pojawiły się informacje o zupełnie nowych akumulatorach, które sprawią, że Apple Car zapewni naprawdę dobry zasięg.