Apple udostępniło aktualizację do iOS 12.1 – co nowego?

Apple udostępniło dziś finalną wersję iOS 12.1. Nowa wersja oprogramowania przynosi poprawki wykrytych wcześniej błędów, ale także nowe funkcje – w tym te, z którymi producent nie wyrobił się na wrześniową premierę nowych iPhone’ów.

Reklama

Reklama

Jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji jest grupowy FaceTime. Może w nim brać udział do 32 osób. Komunikator po aktualizacji pokazuje podczas rozmowy aktywnego rozmówcę na pierwszym planie, przesuwając innych w tło. Do rozmowy można dołączyć wprost z grupowej konwersacji w aplikacji Wiadomości, dostępne są także ciche powiadomienia umożliwiające dołączenie się do trwającej już rozmowy. Pełnię możliwości nowego FaceTime otrzymają iPhone’y 6S/6S Plus i nowsze – modele 5S, 6 i 6 Plus podczas rozmów grupowych ograniczone będą tylko do komunikacji głosowej.

Kolejną nowością jest wsparcie dla Unicode 11 – oznacza to dodanie ponad 70 nowych emoji. Znajdziemy tam zarówno nowe twarze, zwierzęta, jak i produkty spożywcze.

Użytkownicy zaprezentowanych we wrześniu iPhone’ów XR, XS i XS Max doczekali się także poprawek i nowości w obsłudze aparatu fotograficznego – poczynając od naprawienia błędu w Smart HDR, skutkującego zbytnim „upiększaniem” twarzy podczas robienia zdjęć na skutek nieoptymalnego wyboru przez oprogramowanie klatki służącej za bazową w całym procesie. Dodana została również możliwość edycji efektu głębi w czasie rzeczywistym, podczas fotografowania – do tej pory rozmycie w trybie portretowym można było zmienić tylko w już gotowym zdjęciu.

Kolejna nowość też jest ograniczona do nowych urządzeń – iOS 12.1 aktywuje w nich możliwość skorzystania z trybu Dual SIM między kartą nanoSIM i eSIM – chwilowo co prawda nie skorzystamy z tego u polskich operatorów, chociaż Orange zadeklarował, że taka możliwość się u niego pojawi. Pozostali nie dali natomiast jednoznacznych deklaracji w tej kwestii.

Źródło: MacRumors

  1. Dziś sobie przypomniałem za co cenię Apple. Cztery godziny temu Apple przedstawiło oficjalną wersję iOS 12.1 (stable). Już mam ją na iPadzie. :) Gdybym miał tableta z Androidem mógłbym zapomnieć o nowej wersji systemu. No, w najlepszym wypadku miałbym ja albo z xda, albo po roku od producenta. O ile w ogóle.

    1. Tyle że wersję ios przynoszą zmiany w aplikacjach w tym wypadku takich jak facetime czy aparat które na androidzie aktualizowane są poza systemem. A aktualizacja systemu w Androidzie wnosi coś więcej niż poprawy czy nowe funkcje aplikacji a usługi, ułatwienia dostępu itp ale działające w całym systemie.

  2. Panowie i Panie zgodze sie, ze swietnie ze tak szybko(sam uzywam androida) ale jezeli nowa wersja ios czy nawet androida nie wnosi nic szczegolnego, to malo mi na tym zalezy. Co z tego, ze moj tel nie dostanie Pie skoro chodzi swietnie a Pie nie wnosi nic szczegolnego, albo co z tego ios dostaje natychmiast jak to tylko emoji, oczywiscie to tylko przyklady. A teraz hejtujcie mnie ale taka prawda, bardziej interesuje mnie zeby szybko naprawiali jakies krytyczne bledy ktore wyjda w trakcie, zwiazane np. z bezpieczenstwem. Pozdro dla fanbojow ios androida samsunga xiaomi i wgl. dla fanatykow jakiejs marki:) Macie udane zycie kryjac sie na forach za nickami i broniac swojefo ukochanego brandu?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama