Apple udostępniło aktualizację do iOS 12.1 – co nowego?

Apple udostępniło dziś finalną wersję iOS 12.1. Nowa wersja oprogramowania przynosi poprawki wykrytych wcześniej błędów, ale także nowe funkcje – w tym te, z którymi producent nie wyrobił się na wrześniową premierę nowych iPhone’ów.

Jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji jest grupowy FaceTime. Może w nim brać udział do 32 osób. Komunikator po aktualizacji pokazuje podczas rozmowy aktywnego rozmówcę na pierwszym planie, przesuwając innych w tło. Do rozmowy można dołączyć wprost z grupowej konwersacji w aplikacji Wiadomości, dostępne są także ciche powiadomienia umożliwiające dołączenie się do trwającej już rozmowy. Pełnię możliwości nowego FaceTime otrzymają iPhone’y 6S/6S Plus i nowsze – modele 5S, 6 i 6 Plus podczas rozmów grupowych ograniczone będą tylko do komunikacji głosowej.

Reklama

Kolejną nowością jest wsparcie dla Unicode 11 – oznacza to dodanie ponad 70 nowych emoji. Znajdziemy tam zarówno nowe twarze, zwierzęta, jak i produkty spożywcze.

Użytkownicy zaprezentowanych we wrześniu iPhone’ów XR, XS i XS Max doczekali się także poprawek i nowości w obsłudze aparatu fotograficznego – poczynając od naprawienia błędu w Smart HDR, skutkującego zbytnim „upiększaniem” twarzy podczas robienia zdjęć na skutek nieoptymalnego wyboru przez oprogramowanie klatki służącej za bazową w całym procesie. Dodana została również możliwość edycji efektu głębi w czasie rzeczywistym, podczas fotografowania – do tej pory rozmycie w trybie portretowym można było zmienić tylko w już gotowym zdjęciu.

Kolejna nowość też jest ograniczona do nowych urządzeń – iOS 12.1 aktywuje w nich możliwość skorzystania z trybu Dual SIM między kartą nanoSIM i eSIM – chwilowo co prawda nie skorzystamy z tego u polskich operatorów, chociaż Orange zadeklarował, że taka możliwość się u niego pojawi. Pozostali nie dali natomiast jednoznacznych deklaracji w tej kwestii.

Źródło: MacRumors