Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na sprzęcie Lenovo (i Moto) - Tabletowo.pl
Ważne

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na sprzęcie Lenovo (i Moto)

W zeszłym roku Microsoft nawiązał współpracę z Samsungiem i wieloma innymi firmami, w ramach której część jego mobilnych aplikacji jest preinstalowanych na smartfonach i tabletach tychże. Okazuje się, że podobny ruch wykonał wraz z innym producentem, który coraz lepiej radzi sobie na rynku mobilnym – Lenovo.

Na mocy nowego porozumienia, na tabletach i smartfonach Lenovo (w tym również Moto) będą preinstalowane aplikacje, takie jak Office (Word, Excel, PowerPoint), Skype oraz OneDrive. Nie jest pewne czy dotyczy to wszystkich urządzeń, czy wyłącznie wybranych, ale spodziewam się, że Microsoftowi będzie zależało na obecności jego programów mobilnych na większości, o ile nie wszystkich, produktach chińskiego partnera.

Ale to dopiero początek zaciśnienia współpracy pomiędzy Microsoftem a Lenovo. Okazuje się, że firmy zdecydowały się na wzajemne licencjonowanie patentów – na mocy tej umowy, posiadane patenty będą mogły wykorzystywać obie firmy.

A to oznacza, że teoretyczna wojna patentowa pomiędzy Microsoftem a Lenovo, została zgaszona w zarodku. Jest to kolejny przykład, że można współpracować, zamiast rzucać się błotem i wzajemnie oskarżać o kradzież patentów, jak ma to miejsce w przypadku innych firm.

źródło: phoneradar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona