Aplikacja YouTube Go już dostępna w wersji stabilnej

Android Go to jeden z najciekawszych projektów tego roku. Wraz z tym systemem pojawiły się także odchudzone wersje wielu znanych aplikacji. Jedną z nich jest  YouTube Go, która właśnie wyszła z fazy beta.

Chwilę temu informowaliśmy Was o tym, że smartfony z Androidem Go na pokładzie pojawią się również w Polsce. Dzisiaj również YouTube Go – odchudzona aplikacja do obsługi serwisu YouTube – wyszła z fazy beta. Jak się ona prezentuje?

Program nie wywiera dobrego, pierwszego wrażenia. Wśród dostępnych języków brakuje polskiego, ale też wielu innych, popularnych w Europie, z nielicznymi wyjątkami. Po uruchomieniu aplikacja prosi o numer telefonu, aby nas zweryfikować, a dodatkowo także o dostęp do kontaktów, pamięci, SMS-ów, telefonu i lokalizacji. Trzeba przyznać – jest to dosyć niepokojące.

Gdy już przejdziemy proces konfiguracji, naszym oczom ukaże się surowy, lecz mimo wszystko dość ładny i wygodny interfejs. W zakładce Home pojawią się filmy, dopasowane do naszej historii oglądania. W drugiej natomiast znajdziemy zapisane na urządzeniu nagrania. Brakuje mi jeszcze jednej zakładki, w której zebrano by najnowsze filmy, dodane przez kanały, które subskrybujemy.

YouTube Go (fot. Tabletowo.pl)

Kliknięcie na nasze zdjęcie profilowe w prawym, górnym rogu spowoduje przeniesie nas do ustawień. Z tego miejsca mamy możliwość wykonania aktualizacji programu, a także przejrzenia historii, włącznie z pozycjami, które oglądaliśmy na innych urządzeniach.

Przed uruchomieniem każdego filmu, aplikacja da nam możliwość wyboru, w jakiej jakości chcemy go oglądać. Odpowiednio mamy podstawową, standardową i wysoką. Oprócz tego, mamy również informację, ile pochłonie to transferu. Niestety, wysoka jakość to nie jest 720p, a prawdopodobnie 480p. Rozczarowuje mnie także fakt, że nie można z poziomu aplikacji przeglądać komentarzy pod filmami, ani też uruchomić napisów.

Program z pewnością nie jest zły i do podstawowego korzystania nadaje się dosyć dobrze. Jeśli jednak ktoś wymaga nieco więcej, to lepszym wyborem jest standardowa wersja aplikacji. Apka aktualnie jest dostępna oficjalnie tylko w Indiach i Indonezji, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby pobrać ją w formie pliku .apk z APKMirror. Program waży niecałe 9 MB, natomiast po instalacji zaledwie 25 MB.

Źródło: Android Police, własne