WhatsApp

WhatsApp nie będzie już dłużej wspierał swojej aplikacji na telefonach z systemem Nokia S40

Z WhatsAppa każdego miesiąca korzysta ponad 1,5 miliarda osób. Użytkownicy mogą to robić na urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi, nie tylko na smartfonach. Twórcy aplikacji konsekwentnie jednak kończą wsparcie dla kolejnych systemów operacyjnych. Tym razem padło na system Nokia S40.

Oprogramowanie to kontroluje pracę przede wszystkim telefonów marki Nokia, m.in. z serii Asha. Przestało ono jednak być rozwijane już kilka lat temu, ponieważ zastąpiono je systemem Nokia S30+. Najnowszym modelem z nim na pokładzie jest zaprezentowana w połowie listopada 2018 roku Nokia 106.

Reklama

Wiele osób na pewno wciąż korzysta z telefonów z systemem Nokia S40, ponieważ swego czasu Nokie z serii Asha były w Polsce bardzo popularne (sam nawet miałem Nokię Asha 203 i całkiem miło ją wspominam). 31 grudnia 2018 roku WhatsApp zakończył jednak wsparcie dla swojej aplikacji na ten OS, co oznacza, że użytkownicy nie mogą już dłużej tworzyć nowych kont i weryfikować ponownie już założonych na swoich urządzeniach.

Cały czas mogą oni jednak korzystać z aplikacji na telefonach z systemem Nokia S40, lecz muszą się liczyć z tym, że na pewno nie otrzymają już żadnej aktualizacji i nie będą mieli dostępu do nowych funkcji. Co więcej, może się zdarzyć, że jakieś nawet przestaną działać bez żadnego ostrzeżenia.

W tym miejscu warto przypomnieć, że twórcy WhatsAppa planowali zakończyć wsparcie dla swojej aplikacji na telefonach z systemem Nokia S40 już dwa lata wcześniej, wraz z końcem 2016 roku. Ostatecznie jednak wydłużono czas jego trwania aż do 31 grudnia 2018 roku, dzięki czemu jego brak odczuje zdecydowanie mniej użytkowników. W ciągu dwóch lat wiele osób z pewnością przesiadło się bowiem na urządzenia z nowszym oprogramowaniem.

Przy okazji przypomnę też, że WhatsApp zadeklarował również, iż z dniem 1 lutego 2020 roku zakończy wsparcie dla smartfonów z systemem operacyjnym Android 2.3.7 i iOS 7 oraz starszych wydań obu ww. platform. Rok temu oficjalnie natomiast zakończył wsparcie dla systemów BlackBerry OS (w tym BlackBerry 10) i Windows Phone 8.0.

Polecamy również:

W WhatsAppie wkrótce pojawią się reklamy. Dokładniej w zakładce statusu

Źródło: WhatsApp, WhatsApp