Uber logo
Uber logo

Aplikacja Uber Lite pojawiła się w Sklepie Play. I waży zaledwie 5 MB!

Wielu deweloperów decyduje się udostępnić wersję Lite swojej aplikacji. Tak postąpili już m.in. Facebook oraz Twitter. Teraz do tego grona dołącza również Uber.

Uber Lite można pobrać na dowolne urządzenie z Androidem, aczkolwiek aplikacja została stworzona z myślą o tych z nieco słabszą specyfikacją, dla których standardowa wersja może okazać się za ciężka i zbyt wymagająca. Uber udostępnił lżejsze wydanie programu, bowiem jest przekonany, że dzięki temu z jego usług będzie mogło skorzystać jeszcze więcej użytkowników.

Reklama

Uber Lite waży zaledwie 5 MB – dla porównania, standardowa aplikacja Ubera waży aż 40,45 MB, czyli około 8 razy więcej! Jak zapewnia Uber, program jest bardzo szybki i responsywny – czas reakcji wynosi jedynie 300 milisekund, tj. tyle, ile mrugnięcie oka. Interfejs został jednak uproszczony, aby proces zamawiania przejazdu był komfortowy również wtedy, kiedy użytkownik ma kiepski zasięg. Sporą różnicą jest też to, że mapa nie ładuje się automatycznie – trzeba tapnąć w ekran, aby to zrobiła.

Uber Lite

Chociaż posiadam Huawei Mate 9, czyli dość mocny sprzęt, to z chęcią korzystam z wszelkich aplikacji z dopiskiem „Lite”. Zaraz po przeczytaniu informacji, że pojawił się Uber Lite, zajrzałem do Sklepu Play i… niestety nie znalazłem w nim Ubera Lite. Okazuje się bowiem, że program na początku dostępny będzie wyłącznie w Indiach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w przyszłości zostanie udostępniony również w innych krajach.

Miejmy nadzieję, że jego dostępność nie zostanie ograniczona do rynków rozwijających się, w których budżetowe smartfony z podstawową specyfikacją są bardzo popularne, gdyż jestem pewny, że także wielu z Was z chęcią zainstalowałoby na swoim urządzeniu Ubera Lite – tak, jak ja.

Źródło: UberAndroid Central