Aplikacja tygodnia #3 – Event Flow Calendar Widget

Aby każde wydarzenie mieć w zasięgu oczu

Nadszedł czas na trzecią część naszego cotygodniowego cyklu poświęconego aplikacjom. Tydzień temu było rozrywkowo, dlatego też dzisiaj znowu będzie produktywnie. Jako zadowolony użytkownik smartfona z systemem Android lubię korzystać z różnych widgetów. Jednym z nich jest prosty terminarz, który wyświetla wszystkie zapisane wydarzenia z kalendarza. Nie wyobrażam sobie, aby na moim pulpicie głównym go zabrakło. Jak łatwo zauważyć dzisiejszy wpis kierowany jest przede wszystkim do posiadaczy urządzeń z zielonym robotem na pokładzie.

Event Flow Calendar Widget dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Ta druga różni się tym, że oferuje więcej opcji personalizacji (standardowo dostępnych jest raptem kilka motywów) oraz konfiguracji. Koszt zakupu wynosi 2,99 złotych, co nie jest wygórowaną kwotą. W mojej recenzji znajdziecie opis, jakżeby inaczej, pełnej wersji aplikacji. Event Flow pobrać można ze Sklepu Play. Siłą rzeczy brak jej w App Store.

Po włączeniu aplikacji od razu przejdziemy do ustawień widgetu agendy, który będzie wyświetlany na pulpicie naszego smartfona. Deweloperzy przewidzieli możliwość konfigurowania go w kilkunastu aspektach. Do dyspozycji mamy pięć zakładek: poświęcone stricte kalendarzowi, pogodzie, wyglądowi, kolorom oraz pozostałe. Do pierwszej grupy zaliczyć można:

  • kalendarze do wyświetlania – decydujemy, z jakich kalendarzy Event Flow ma korzystać. Począwszy od standardowego od Google, po bardziej wymyślne, przykładowo od Samsunga; cała synchronizacja działa szybko i bezbłędnie,
  • zakres dat do uwzględnienia – definiujemy zakres czasowy wyświetlania wydarzeń, są to: dzień, dwa lub trzy dni, tydzień, dwa tygodnie, miesiąc oraz trzy miesiące,
  • pokaż kolor kalendarza – jeżeli przypisujemy różnym wydarzeniom kolory, dzięki tej opcji mamy możliwość wyboru ich wyświetlania w agendzie.

Przechodząc do drugiej grupy mamy możliwość określenia czy chcemy, aby obok konkretnych dni pojawiała się pogoda. Wystarczy zatwierdzić tę opcję, ustawić lokalizację oraz zdefiniować jednostki temperatury. Gotowe.

W zakładce wygląd developerzy oddali do naszej dyspozycji kilka gotowych motywów, z których możemy szybko skorzystać. Wpływ mamy także na wygląd nagłówka agendy, czcionki, gęstości tekstu, separatora dnia oraz kolorów tekstu i tła na widgecie czy innych wyświetlanych na nim informacji jak nagłówek, weekend, bieżący dzień, trwające i całodobowe wydarzenie.

Możemy zarządzać jak mają wyświetlać się dni bez wydarzeń, wydarzenia całodniowe lub całodobowe itd. Ustawień widgetu agendy jest naprawdę sporo.

Jakby tego było mało, po dotknięciu ikony z trzema kropkami, w prawym, górnym rogu, aplikacja pozwoli nam na skonfigurowanie widgetu kalendarza, bowiem Event Flow to nie tylko agenda. Ustawień jest równie sporo, co w pierwszym przypadku, który opisywałem powyżej i opierają się na tej samej zasadzie działania.

Mam nadzieję, że i taka z pozoru prosta aplikacja przypadnie Wam do gustu. Warto pamiętać, że czasem, z pozoru najprostsze aplikacje okazują się być najbardziej użyteczne.

Jeżeli nie chcecie wydawać 2,99 zł za dostęp do pełnej wersji Event Flow to zamiennie polecam skorzystać aplikacji Calendar Widget: Agenda. Do pobrania ze Sklepu Play.