Aplikacja tygodnia #14 – Flashscore

Wyniki sportowe na żywo w Twoim smartfonie

Jestem entuzjastą piłki nożnej. Regularnie spotykam się ze znajomymi na boisku, aby amatorsko pokopać piłkę. Stale śledzę czołowe ligi europejskie, mój ulubiony klub piłkarski oraz Champions League. Od czasu do czasu lubię także podejrzeć jak reprezentanci Polski sprawują się w innych dyscyplinach na tle reszty świata. Przez dłuższy czas do tego celu używałem internetowych serwisów sportowych, co nie należało do najwygodniejszych doświadczeń. Ale do czasu. Do czasu aż trafiłem na Flashscore.

Flashscore używam prawie od roku. W sumie dalej nie wiem dlaczego zdecydowałem się napisać o tej, jakże użytecznej aplikacji, dopiero teraz. Od razu uprzedzam, że w dużej mierze bazować będę na doświadczeniach związanych ze sprawdzaniem wyników w przypadku piłki nożnej. Mam nadzieję, że wybaczycie mi ten fakt.

Nie uważam, abym dzisiaj recenzowaną aplikację zaliczyć mógł do tych ładniejszych. Jest spójna, przejrzysta, intuicyjna, czytelna, bardzo funkcjonalna, jednak jej wygląd zupełnie nie trafia w mój gust. Całość wygląda trochę topornie i jakoś nijak pasuje mi to do material design. Ale przejdźmy wreszcie do rzeczy.

Twórcy do naszej dyspozycji oddali naprawdę wiele dyscyplin sportowych. Znajdziemy nawet lotki czy bandy. Większość użytkowników powinna być zadowolona.

Po tym, jak określimy preferencje co do naszej ulubionej dyscypliny sportu, trzeba ją zwyczajnie wybrać. Od teraz, po każdorazowym uruchomieniu się aplikacji, zostanie ona wyświetlona jako domyślna. Dalszym krokiem, jaki musimy wykonać (lub nie), będzie wskazanie preferowanych przez nas rozgrywek. W nich z kolei warto wybrać interesujące nas mecze oraz zespoły/kluby, które widoczne będą w osobnej zakładce Moje mecze.

I w tym momencie, w moim mniemaniu, przechodzimy do najważniejszego punktu programu. O każdej dodanej pozycji do Moje mecze zostaniecie powiadomieni na żywo, dosłownie na żywo, w trybie natychmiastowym, bez opóźnień. Aplikacja sami powiadomi Was o nadchodzącym meczu ulubionej drużyny (lub innym zdefiniowanym wcześniej), o samym rozpoczęciu spotkania, wyniku do przerwy, wyniku finalnego czy strzelonej bramce. Oczywiście wcześniej należy odpowiednio ustawić te powiadomienia.

Każdy, dosłownie każdy mecz, wzbogacony jest szczegółowymi statystykami, składami drużyn, ważnymi wydarzeniami podczas spotkania (kartki, zmiany, bramki) oraz – rzecz jasna – komentarzem live z wytłuszczonymi najważniejszymi sytuacjami. Ponadto, po wybraniu interesującego nas zawodnika, uzyskamy dostęp do krótkiego podsumowania jego kariery.

Świetnie wypadają tabele. Aktualizowane na bieżąco, w czasie rzeczywistym, równolegle z trwającymi spotkaniami, mogą stanowić nie lada gratkę dla zagorzałych entuzjastów.

W moim mniemaniu Flashscore to aplikacja obowiązkowa dla każdego fana sportu. Obecnie nie potrafię sobie wyobrazić innego, lepszego sposobu na zapoznanie się ze wszystkimi interesującymi mnie rzeczami z zakresu piłki nożnej. Aplikację gorąco polecam i daje jej moją pełną rekomendację, nawet mimo nie do końca udanego designu. Oczywiście istnieją inne zamienniki, ale to recenzowany dzisiaj program skradł miejsce w pamięci mego smartfona.

Flashscore dla systemu Android | Flashscore dla systemu iOS