Rek pod headerem

Już możesz dzwonić ze swojego laptopa jak z telefonu

Microsoft stworzył narzędzie, które pozwala połączyć smartfon z Androidem z komputerem z systemem Windows 10. Dzięki aplikacji Twój telefon można na PeCecie wysyłać i odbierać SMS-y, otrzymywać powiadomienia o nowych zdarzeniach w zainstalowanych na sparowanym urządzeniu programach, a także mieć dostęp do ostatnich zdjęć. Teraz do listy wspieranych funkcji dodano możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych.

Aplikacja Twój telefon potrafi ułatwić życie, szczególnie tym, którzy siedzą przed komputerem kilka godzin każdego dnia. Dzięki temu programowi można przynajmniej częściowo przestać zwracać uwagę na smartfon, ponieważ na PeCecie z Windows 10 da się odczytywać i wysyłać SMS-y oraz odbierać i reagować na powiadomienia z aplikacji zainstalowanych na inteligentnym telefonie – a właśnie najczęściej to sprawia, że odwracamy naszą uwagę od komputera i zwracamy ją ku smartfonowi. Wiele osób zapewne z własnego doświadczenia wie, że potrafi to rozproszyć i nie pomaga w skupieniu się na pracy.

Reklama

Aplikacja Twój telefon mimo swoich wad (na przykład dostęp tylko do 25 ostatnich zdjęć na inteligentnym telefonie i w moim przypadku automatyczne wysyłanie SMS-ów nie z tego numeru, z którego chciałem) była niemal kompletna i świetnie spełnia swoje zadanie. Teraz pozwoli całkowicie przestać zwracać uwagę na smartfon, ponieważ dzięki najnowszej aktualizacji umożliwi wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych za pośrednictwem komputera z Windows 10. Funkcja ta została zapowiedziana podczas premiery flagowców z serii Galaxy Note 10 i dziś została oficjalnie udostępniona (po beta testach).

Aby skorzystać z nowej funkcji w aplikacji Twój telefon, należy oczywiście mieć zainstalowanego na smartfonie z Androidem Pomocnika aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows, a do tego połączyć go z komputerem za pomocą Bluetooth. Jest to konieczne, więc opcja ta nie będzie działać na PeCetach bez tego modułu (w laptopach to nie problem, w desktopach już może być, gdyż w ich przypadku to nie standard – wówczas trzeba wyposażyć się w specjalny adapter).

Na koniec warto jeszcze dodać, że funkcja ta nie jest dostępna na iPhone’ach, a tylko na smartfonach z Androidem 7.0 Nougat lub nowszym. Użytkownik będzie mógł zarówno inicjować, jak i odbierać połączenia na komputerze z Windows 10, a do tego dostanie dostęp do całej historii połączeń i kontaktów na sparowanym telefonie. Nowa opcja udostępniana jest etapami, więc może się zdarzyć, że jeszcze nie jest u Was dostępna – w takiej sytuacji musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać, bowiem nie da się jej wymusić.

Źródło: @windowsinsider, Neowin