Spotify Premium Duo (fot. Spotify)

Spotify udostępnia Premium dla par

Spotify udostępnia już kilka wersji Premium: subskrypcję indywidualną, dla studentów oraz dla rodzin. Teraz serwis przygotował coś dla par, aczkolwiek nigdzie naturalnie nie ma zapisane, że związek musi być sformalizowany. Jest za to inny warunek.

Spotify Premium

Każdy nowy użytkownik może skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, po którym może zdecydować, czy chce przejść na Premium, czy kontynuować słuchanie muzyki w bezpłatnej wersji usługi, która szczególnie na urządzeniach mobilnych jest mocno okrojona, a do tego pojawiają się w niej reklamy.

Za Spotify Premium indywidualny użytkownik płaci miesięcznie 19,99 złotych, chyba że jest studentem – wówczas cena subskrypcji jest o połowę niższa i wynosi 9,99 złotych miesięcznie (maksymalnie przez cztery lata). Serwis udostępnia również pakiet dla rodzin, w którym za 29,99 złotych miesięcznie z wersji Premium może korzystać do sześciu osób (warunkiem jest, aby wszystkie mieszkały pod tym samym adresem).

Skończy się tworzenie fałszywych rodzin na Spotify? Serwis sprawdza, czy ich członkowie mieszkają razem

Spotify Premium Duo

Jak nietrudno się domyślić, jest to pakiet skierowany dla dwóch osób. Samo Spotify promuje go hasłem „Dwa konta Premium dla par mieszkających pod jednym dachem”, aczkolwiek w regulaminie nigdzie nie ma napisane, że obie osoby faktycznie muszą być w sformalizowanym związku. Konieczne jednak jest, aby mieszkały one pod tym samym adresem, ponieważ tylko wtedy zostaną spełnione warunki ustalone przez usługę.

Miesięczna opłata za Spotify Premium Duo została ustalona na 24,99 złotych miesięcznie. Jest to atrakcyjna kwota, biorąc pod uwagę fakt, że w standardowej wersji za jeden miesiąc trzeba zapłacić 19,99 złotych miesięcznie. W takim przypadku oszczędność wyniesie aż 15 złotych miesięcznie – niemało.

Dodatkowe opcje w Spotify Premium Duo

Jak przy każdej subskrypcji grupowej, każdy użytkownik posługuje się własnym kontem, a rachunek reguluje jej inicjator. W przypadku Spotify Premium Duo serwis tworzyć jednak będzie wyjątkową playlistę Duo Mix w oparciu o historię odtworzeń obu osób (jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie chce korzystać z tej funkcji, może wyłączyć ją w Ustawieniach).

Spotify Premium Duo – regulamin

Źródło: Spotify