dav

Samsung otwiera się na pozostałych producentów. Aplikacja S Health dostępna na wszystkie urządzenia z Androidem

Samsung w ostatnim czasie wyraźnie zmienia swoją politykę. Postanowił przestać ograniczać dostępność swoich rozwiązań wyłącznie do swoich produktów, dzięki czemu więcej użytkowników będzie mogło z nich korzystać. Tak jest w przypadku zegarka Gear S2, który będzie mógł działać ze smartfonami z Androidem wszystkich producentów (poprzednie zegarki miały ograniczenie do wybranych modeli Samsunga). Tak jest również w przypadku aplikacji S Health, która właśnie została udostępniona w Google Play – dla wszystkich.

Jeśli w ciągu ostatnich miesięcy korzystaliście ze smartfonów Samsunga, na pewno zauważyliście, że aplikacja S Health przeszła dłuuugą drogę. W tym czasie z podstawowego programu do śledzenia aktywności zmieniła się w bardziej zaawansowany, pozwalający nam w większym stopniu monitorować i analizować to, co robimy w ciągu dnia, ile śpimy, jak bardzo jesteśmy aktywni, ale też co jemy i ile pijemy, itd. W międzyczasie zmienił się również interfejs graficzny, który stał się dużo przyjemniejszy dla oka, pozostając przy tym intuicyjnym w użyciu.

Aby skorzystać z S Health należy posiadać sprzęt z Androidem w wersji 4.4 KitKat lub nowszej. Pamiętajmy jednak, że – jak informuje nas komunikat przy pierwszym uruchomieniu programu, aplikacja S Health ma ułatwić dbanie o sprawność i kondycję, a nie służyć do celów medycznych.

Aplikację pobierzecie stąd. Oczywiście jest darmowa.

źródło: AndroidCentral