Opera Touch dostępna na iOS. Może przyszedł czas, abyś zmienił przeglądarkę na swoim iPhonie?

aplikacja Opera Touch na iOS (fot. Opera)

Aż 95% użytkowników iOS w Stanach Zjednoczonych korzysta z preinstalowanej przeglądarki internetowej, czyli Safari. W innych krajach sytuacja wygląda najpewniej bardzo podobnie. W App Store właśnie jednak pojawiła się Opera Touch i jej twórcy mają nadzieję, że niejeden użytkownik zdecyduje się na przesiadkę.

Opera Touch zadebiutowała na Androidzie prawie pół roku temu, a w połowie września jej twórcy zadeklarowali, że w ciągu kilku najbliższych tygodni trafi ona również do App Store. I tak też się właśnie stało, ponieważ właściciele urządzeń z iOS na pokładzie mogą ją już pobierać na swoje iPhone’y, iPady i iPody Touch, pracujące pod kontrolą iOS 11 lub nowszego. Od razu warto dodać, że przeglądarka dostępna jest również w polskiej wersji językowej.

Reklama

W aplikacji Opera Touch pasek wpisywania adresu jest zintegrowany z przeglądarką Google, więc użytkownik może również bezpośrednio z jego poziomu wyszukiwać informacje na interesujące go tematy i to od razu po uruchomieniu przeglądarki. Automatycznie dostępne są też opcje skanowania kodu QR i wyszukiwania głosowego.

aplikacja Opera Touch na iOS (fot. Opera)

Na dole ekranu cały czas wyświetla się menu – po dotknięciu i przytrzymaniu palcem użytkownik dostaje szybki dostęp do funkcji odśwież, zamknij, szukaj, nowa karta i wyślij do mojego flow. Oprócz tego może przejść do kilku ostatnio otwartych kart i całej ich listy. A jeśli chodzi o wspomniany flow, to umożliwia on zapisywanie i przeglądanie już zapisanych treści na każdym urządzeniu z zainstalowaną przeglądarką Opera, aczkolwiek wymagane jest do tego zalogowanie się do tej funkcji. Użytkownik ma również możliwość kontynuowania sesji, rozpoczętej na innym sprzęcie.

Opera Touch uczy się też zwyczajów użytkownika i na ekranie głównym wyświetla najczęściej odwiedzane przez niego strony. W tym miejscu warto dodać, że przeglądarka ma wbudowany bloker reklam i mechanizmy, chroniące przed nieuprawnionym dostępem do mocy urządzenia w celu kopania kryptowalut. Jest także dostępny ciemny motyw.

Opera Touch vs Apple Safari

Muszę przyznać, że z ciekawości pobawiłem się właśnie przez chwilę Operą Touch na swoim smartfonie z Androidem i… chyba zostanę z nią na dłużej. A Wy spróbujecie przesiadki z Safari?

Pobierz przeglądarkę Opera Touch z App Store

Źródło: Opera