Opera Touch dostępna na iOS. Może przyszedł czas, abyś zmienił przeglądarkę na swoim iPhonie? - Tabletowo.pl

Opera Touch dostępna na iOS. Może przyszedł czas, abyś zmienił przeglądarkę na swoim iPhonie?

Dołącz do dyskusji 0

Aż 95% użytkowników iOS w Stanach Zjednoczonych korzysta z preinstalowanej przeglądarki internetowej, czyli Safari. W innych krajach sytuacja wygląda najpewniej bardzo podobnie. W App Store właśnie jednak pojawiła się Opera Touch i jej twórcy mają nadzieję, że niejeden użytkownik zdecyduje się na przesiadkę.

Opera Touch zadebiutowała na Androidzie prawie pół roku temu, a w połowie września jej twórcy zadeklarowali, że w ciągu kilku najbliższych tygodni trafi ona również do App Store. I tak też się właśnie stało, ponieważ właściciele urządzeń z iOS na pokładzie mogą ją już pobierać na swoje iPhone’y, iPady i iPody Touch, pracujące pod kontrolą iOS 11 lub nowszego. Od razu warto dodać, że przeglądarka dostępna jest również w polskiej wersji językowej.

W aplikacji Opera Touch pasek wpisywania adresu jest zintegrowany z przeglądarką Google, więc użytkownik może również bezpośrednio z jego poziomu wyszukiwać informacje na interesujące go tematy i to od razu po uruchomieniu przeglądarki. Automatycznie dostępne są też opcje skanowania kodu QR i wyszukiwania głosowego.

Tabletowo.pl Opera Touch dostępna na iOS. Może przyszedł czas, abyś zmienił przeglądarkę na swoim iPhonie? Aplikacje Apple iOS Smartfony Tablety

aplikacja Opera Touch na iOS (fot. Opera)

Na dole ekranu cały czas wyświetla się menu – po dotknięciu i przytrzymaniu palcem użytkownik dostaje szybki dostęp do funkcji odśwież, zamknij, szukaj, nowa karta i wyślij do mojego flow. Oprócz tego może przejść do kilku ostatnio otwartych kart i całej ich listy. A jeśli chodzi o wspomniany flow, to umożliwia on zapisywanie i przeglądanie już zapisanych treści na każdym urządzeniu z zainstalowaną przeglądarką Opera, aczkolwiek wymagane jest do tego zalogowanie się do tej funkcji. Użytkownik ma również możliwość kontynuowania sesji, rozpoczętej na innym sprzęcie.

Opera Touch uczy się też zwyczajów użytkownika i na ekranie głównym wyświetla najczęściej odwiedzane przez niego strony. W tym miejscu warto dodać, że przeglądarka ma wbudowany bloker reklam i mechanizmy, chroniące przed nieuprawnionym dostępem do mocy urządzenia w celu kopania kryptowalut. Jest także dostępny ciemny motyw.

Tabletowo.pl Opera Touch dostępna na iOS. Może przyszedł czas, abyś zmienił przeglądarkę na swoim iPhonie? Aplikacje Apple iOS Smartfony Tablety

Opera Touch vs Apple Safari

Muszę przyznać, że z ciekawości pobawiłem się właśnie przez chwilę Operą Touch na swoim smartfonie z Androidem i… chyba zostanę z nią na dłużej. A Wy spróbujecie przesiadki z Safari?

Tabletowo.pl Opera Touch dostępna na iOS. Może przyszedł czas, abyś zmienił przeglądarkę na swoim iPhonie? Aplikacje Apple iOS Smartfony Tablety

Pobierz przeglądarkę Opera Touch z App Store

Źródło: Opera

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona