Fot: Play

Kolejna aplikacja z trybem ciemnym. I zapewniam, że wielu z Was korzysta z niej często

Dedykowany tryb ciemny w wybranych programach od około dwóch lat podbija rynek. Użytkownicy doceniają nie tylko dobrą czytelność tak prezentowanego tekstu, ale i korzystne właściwości, jakie dark mode wywiera na baterii. Dobrze wiedzieć, że nie tylko globalni giganci zdają sobie sprawę z tego trendu. Oto bowiem do akcji wchodzi Play.

W Sklepie Play pojawiła się już aktualizacja dla aplikacji Play24. Warto w tym miejscu zauważyć, że jest to jedna z pierwszych aplikacji „made in Poland”, która oferuje użytkownikom tryb ciemny. Coś mi podpowiada, że posiadacze smartfonów z ekranami wykonanymi w technologii OLED, na pewno docenią gest fioletowego operatora i wielu z nich przejdzie na ciemne tło kolorystyczne bardzo szybko. Warto też pamiętać o tym, że taka forma prezentowania tekstu jest przyjazna dla naszego wzroku.

Reklama

Chcesz tanio kupić smartfon bez umowy? Zajrzyj do Play

Warto odnotować, że sieć Play podkreśla, że ta innowacja, to w dużej mierze zasługa użytkowników. Katarzyna Wiśnios, pełniąca funkcję Product Owner dla Play24 stwierdziła, że aktualizacja jest efektem sporej ilości komentarzy w Sklepie Play, gdzie klienci fioletowego operatora domagali się dodania tego ficzera. W komunikacie prasowym sieć zwraca też uwagę na to, że wszystkie elementy interfejsu są ze sobą w pełni kompatybilne i po aktywacji dark mode, samoczynnie dostosowują się do tego trybu.

Promocja na Honor 20 – flagowiec w cenie średniaka

Szczerze mówiąc, bardzo doceniam to, że Play zdecydował się przystąpić do tego wyścigu. Ostatecznie, dla operatora tego typu aktualizacja to raczej kwestia jego dobrej woli, a nie konieczność. Pozostaje mieć nadzieję, że zespół odpowiadający za aplikacje sieci nie osiądzie na laurach i już niebawem wprowadzi tryb ciemny w innych programach ze swojej stajni.

Ot, na przykład w dedykowanej aplikacji dla Play Next. Tę zmianę przywitałbym bardzo entuzjastycznie :)

źródło: informacja prasowa