Nowa funkcja Inteligentnego Pobierania w Netflix – odcinki same się pobiorą i skasują, kiedy je obejrzysz | Tabletowo.pl

Nowa funkcja Inteligentnego Pobierania w Netflix – odcinki same się pobiorą i skasują, kiedy je obejrzysz

Dołącz do dyskusji 0

Od końca 2016 roku Netflix umożliwia pobieranie materiałów do pamięci urządzenia, aby użytkownik mógł je obejrzeć również wtedy, kiedy nie ma dostępu do internetu. Dziś serwis poinformował, że „uinteligentnił” ten proces, żeby uprościć widzom życie.

Z informacji, przekazywanych przez Netflixa wynika, że użytkownicy bardzo chętnie korzystają z możliwości pobierania materiałów do pamięci swoich urządzeń, aby móc je oglądać także wtedy, kiedy nie mają możliwości bezpośredniego ich streamowania za pomocą internetu. Od dziś życie dodatkowo ułatwi im opcja „Inteligentnego Pobierania”.

Kiedy użytkownik obejrzy pobrany odcinek danego serialu, zostanie on usunięty z pamięci urządzenia, a kolejny pobierze się automatycznie, kiedy tylko sprzęt nawiążę połączenie z siecią Wi-Fi. Na ekranie pojawi się też wtedy odpowiednie powiadomienie. To bez wątpienia znacznie ułatwi życie widzom, bowiem nie będą musieli pamiętać, żeby ręcznie pobrać następny odcinek serialu, który akurat oglądają.

Jeśli ktoś jednak nie chce korzystać z funkcji Inteligentnego Pobierania, ponieważ chciałby mieć dostęp do pobranych odcinków i sam nimi zarządzać, może w prosty sposób wyłączyć ją w Ustawieniach. Warto też dodać, że początkowo opcja ta ma być zarezerwowana wyłącznie dla aplikacji na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Na razie nie wiadomo, kiedy będą mogli z niej korzystać również właściciele urządzeń z iOS.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona