Netflix nareszcie offline. Będzie można pobierać materiały, ale są pewne ograniczenia

Netflix, czyli bardzo popularna na świecie usługa VOD, wraz z początkiem bieżącego roku wkroczyła także do Polski. W ciągu całego roku było kilka mniejszych lub większych poprawek, które zastosowano w aplikacji. Teraz nadchodzi kolejna – prawdziwy hicior – pobieranie materiałów i możliwość oglądania ich offline, czyli bez konieczności połączenia z siecią.

Nowa i mega przydatna funkcja, będzie dostępna na obu platformach – Android oraz iOS. Wystarczy jedynie zaktualizować aplikację do najnowszej wersji i cieszyć się z możliwości pobierania materiałów i oglądania ich w najwygodniejszym dla nas momencie, już bez połączenia z internetem.

netflix-offline

Taka opcja, pozwoli obejrzeć ulubiony serial, czy film, na przykład w podróży lub wtedy, gdy jesteśmy gdzieś daleko od domu i nie mamy połączenia z Wi-Fi, czy też dużego pakietu danych mobilnych.

Na samym początku jednak, nie będzie można pobierać wszystkich treści znajdujących się w bazie Netflixa. Na pierwszy ogień idą takie tytuły jak: Orange is the New Black, Narcos, Crown i kilka innych. Prawdopodobnie z czasem takich materiałów będzie pojawiać się coraz więcej. Nie wiadomo jednak, czy docelowo wszystkie treści w bazie Netflixa zostaną udostępnione offline.

Nowa usługa jest całkowicie bezpłatna i oczywiście działa również w naszym kraju.

Źródło: Netflix

Komentarze

 • Mobilefan

  Great news!:)

 • GieKa

  Może ktoś by opisał działanie, wielkość plików w poszczególnych jakościach, jak wygląda odtwarzanie? Czy można plik wideo przenieść na inne urządzenie i je odtworzyć? Od wczoraj wszystkie portale wklejają ten sam news i te same zdjęcia a szczegółów brak. Internet copy-paste.

  • kuleczka1983

   Gdybym korzystała z Netflixa, to na pewno zmieściłabym takie informacje. Nietety nie mam już możliwości sprawdzenia, bo wykorzystałam darmowy próbny okres 1 miesiąca. Być może, któryś naszych czytelników będzie jednak tak miły i podzieli się z nami tą wiedzą ;)

  • Słyszałem że jest limit 5GB. Nie mam jednak jeszcze aktualizacji bo korzystam z Shield TV. Nie wiem nawet czy tam to będzie dostępne…

  • Nie można przenieść do innego urządzenia. Ściągnięte dane można zapisać tylko w pamięci telefonu.
   Zgrany (w wysokiej rozdzielczości) The Fifth Element zajmuje 0,91 GB.

 • Ja tam mogę wszystkie pobrać. Nawet nie że stajni Netflix. Jeden odcinek w wysokiej jakości to około 700 MB (Designated Survivor)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona