Aplikacja Google Maps na iOS coraz bliżej - trwają testy - Tabletowo.pl

Aplikacja Google Maps na iOS coraz bliżej – trwają testy

Użytkownicy mobilnych urządzeń Apple nie byli zachwyceni, gdy w iOS 6 zamiast map Google pojawiło się autorskie i pozostawiające wiele do życzenia rozwiązanie koncernu z Cupertino. Na szczęście już niebawem do AppStore trafi aplikacja Google Maps, o czym mówi się od dłuższego czasu. Według informacji przekazanych przez Wall Street Journal, internetowy gigant z Mountain View intensywnie testuje swoją aplikację na iOS i już wkrótce możemy się spodziewać jej premiery. Dobrze poinformowane źródła donoszą, że Google wydało już testową wersję programu, która trafiła już do testerów spoza firmy.

O niedoskonałości map Apple najlepiej świadczy fakt, iż sam Tim Cook, CEO firmy spod znaku nadgryzionego jabłuszka, przepraszał za nie i polecał korzystanie z aplikacji konkurencji. Sama miałam nieciekawą przygodę z mapami Apple, o czym mogliście przeczytać w recenzji iPada mini – pozwolę sobie przekleić ten fragment:

Ostatnio, będąc w Warszawie, byłam zmuszona odwiedzić zakątek tego pięknego miasta, którego dotychczas nie było dane mi poznać. Jako że byłam niesamowicie ciekawa, jak w rzeczywistości działają mapy Apple (przypomnijmy, że nie są to już mapy Google) – zwłaszcza w Polsce – zdałam się na nie – w iPadzie trzeciej generacji (oczywiście z 3G). I tylko na nie. I to był największy błąd, jaki mogłam zrobić. Po wyjściu z autobusu, wyznaczyłam trasę i skierowałam się w kierunku, który widziałam na mapie. Poszukiwałam budynku o numerze 66 – pokazało, że znajduje się w pobliżu numeru 50, więc w sumie całkiem logicznie. Nie było powodu, by nie wierzyć. Jak się jednak kilka chwil później okazało – trzeba było nie ufać elektronice, a zapytać się przechodzącego obok człowieka, bowiem wyszło na to, że budynki są ponumerowane „w cały świat” i numer 66 wcale nie znajduje się obok 50, a kilometr dalej – w dodatku w przeciwną stronę. W ten sposób straciłam sporo czasu… Ale tak właśnie kończą się eksperymenty. Mapom Apple podziękuję.

I właśnie dlatego z niecierpliwością czekam na pojawienie się aplikacji Google Maps w AppStore… Oby się to stało jak najszybciej.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona