(fot. Apple)

Nie wiesz, co jeszcze kupić w Apple Store? Oficjalna aplikacja powinna pomóc

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą już pobrać nową wersję aplikacji Apple Store. W aktualizacji wprowadzono sekcję Dla Ciebie, która ma w założeniach ułatwić kupowanie urządzeń, kompatybilnych akcesoriów i usług.

Reklama

Apple wprowadza spersonalizowane zakupy

Konkurencja z pewnością zazdrości firmie Tima Cooka wielu rzeczy, ale najbardziej to prawdopodobnie działu marketingu. Apple bowiem do perfekcji opanowało sztukę wyciągania pieniędzy, zarówno od swoich fanów, jak i potencjalnych nowych klientów. Nie, nie zamierzam tutaj hejtować stosowanych praktyk – wręcz przeciwnie, jestem pełen podziwu. Przecież iPhone’y, Apple Watche czy MacBooki, mimo naprawdę wysokich cen, sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Firma wykonała właśnie kolejny krok, aby dodatkowo napędzić sprzedaż. W aplikacji Apple Store wprowadzono kartę Dla Ciebie, która zawiera spersonalizowaną ofertę różnych produktów, mogących przydać się właścicielom iUrządzeń. Tak, na każdym sprzęcie z iOS i iPadOS domyślnie instalowana jest aplikacja służąca wyłącznie do robienia zakupów w internetowym sklepie Apple.

Aplikacja Apple Store.
Nowa wersja aplikacji Apple Store (fot. Tabletowo.pl)

W nowej karcie znajdziemy listę wszystkich urządzeń połączonych z używanym Apple ID. Możemy sprawdzić szczegóły, czyli opis konkretnego sprzętu (model, wersja pojemności czy kolor), uzyskać szybki dostęp do centrum pomocy, a także przejść do zakupów kompatybilnych akcesoriów.

Kolejnym elementem są propozycje usług. Firma Tima Cooka reklamuje tutaj swoje najważniejsze usługi, które mogą Ci się spodobać. Mamy więc Apple Music, Apple Arcade czy Apple TV+.

Odświeżony Apple Store pomoże kupić nowszego iPhone’a i słuchawki AirPods

W aktualizacji dodano jeszcze rozbudowaną porównywarkę iPhone’ów. Obok siebie można zestawić wszystkie modele dostępne w aktualnej ofercie. Dzięki temu porównamy ich ceny, rozmiary czy specyfikację.

Użytkownicy w wybranych regionach, jeśli korzystają ze starszego iPhone’a, zobaczą jeszcze szacowany zwrot pieniędzy podczas wymiany na nowszy model w Apple Store. Dodatkowo, wyświetlony zostanie link zachęcający do dołączenia do programu Apple Trade In.

Aplikacja Apple Store.
Nowa wersja aplikacji Apple Store (fot. Tabletowo.pl)

Jak już wcześniej wspomniałem, po wyborze urządzenia powiązanego z naszym Apple ID, otrzymamy listę kompatybilnych akcesoriów. Nie zawiera ona tylko etui czy ładowarek. Przykładowo, według firmy Tima Cooka, świetnym dodatkiem do iPhone’a będą również słuchawki AirPods lub… kubek Ember 2 za „jedyne” 499,95 złotych.