Alior Bank aplikacja Alior Mobile
źródło: Alior Bank

Kolejna aplikacja bankowa pojawiła się w AppGallery – tym razem Alior Banku

Oferta AppGallery szybko wzbogaca się o aplikacje kolejnych banków. Od teraz w sklepie Huawei dostępny jest także program dla klientów Alior Banku. Niestety, podobnie jak wiele innych, na razie wyłącznie dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Usługami Mobilnymi Google.

Reklama

Alior Bank to jeden z największych banków w Polsce. Gdy rozpoczynał swoją działalność, wywołał spore poruszenie w sektorze bankowym za sprawą swojej oferty i strategii (umożliwiał m.in. opłacanie rachunków bez opłat – usługa ta cieszyła się ogromną popularnością, w oddziałach ustawiały się długie kolejki do kas).

Dużym wydarzeniem było również powołanie do życia marki Alior Sync, którą później przekształcono w T-Mobile Usługi Bankowe (od niedawna wcielono ją z powrotem w struktury banku macierzystego). Ponadto przejął on też dwa banki z dużą bazą klientów (Meritum Bank i BPH).

Aplikacja Alior Mobile udostępniona w AppGallery

Jak każdy, szanujący się bank, również Alior Bank udostępnia swoim klientom aplikację na urządzenia mobilne, za pomocą której mogą m.in. zarządzać swoimi finansami, a także korzystać z BLIKA i wnioskować o nowe produkty. Niedawno przeszła ona gruntowną metamorfozę – dzięki niej stała się znacznie bardziej przyjazna dla użytkowników (aczkolwiek osobiście nadal mam do niej zastrzeżenia).

Alior Bank nie podaje informacji, ilu jego klientów korzysta z aplikacji na urządzeniach mobilnych, ale wśród nich musi być dużo posiadaczy smartfonów Huawei, ponieważ producent i bank poinformowali dziś o udostępnieniu Alior Mobile w sklepie AppGallery.

Aktualnie aplikacja Alior Banku dostępna jest jednak wyłącznie na smartfonach i tabletach marki Huawei z Usługami Mobilnymi Google. W (bliżej nieokreślonej) przyszłości planowane jest zintegrowanie Alior Mobile z Huawei Mobile Services, dzięki czemu program będą mogli pobrać również właściciele najnowszych urządzeń, m.in. z serii Huawei P40 i Huawei P Smart 2021.

Aplikacja Alior Banku w AppGallery to niespodzianka

Udostępnienie aplikacji Alior Banku w AppGallery jest zaskakującym posunięciem, ponieważ jeszcze na początku marca 2020 roku bank deklarował, że nie planuje udostępnić swojego programu na urządzenia, które nie obsługują Google Pay (co ma miejsce w przypadku sprzętów z HMS).

Teraz jednak Michał Targoński, Dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku, mówi, że:

Zależy nam na popularyzacji cyfrowych kanałów bankowości. Dlatego cieszy nas możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów, która może przekonać się, że Alior Mobile to nie tylko aplikacja bankowa, ale również bezpieczne narzędzie do zarządzania wieloma osobistymi sprawami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

Po raz kolejny potwierdza się więc zasada, że tylko krowa zdania nie zmienia. To jednak świetna wiadomość, ponieważ żaden klient nie powinien być wykluczony.