Aparat w Huawei Nexus 6P ustępuje jedynie temu z Samsunga Galaxy S6 | Tabletowo.pl

Aparat w Huawei Nexus 6P ustępuje jedynie temu z Samsunga Galaxy S6

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj poznaliśmy nowe Nexusy, a wkrótce po tym pojawiły się w sieci pierwsze wrażenia. Natomiast portal DxO Mark zdążył przygotować recenzję 12,3-megapikselowego aparatu, który ujrzymy w obu modelach. Uzyskany wynik jest więcej niż zadowalający. Poza tym stawia nowe smartfony od Google na liście pretendentów do zostania najlepszym smartfonem do wykonywania zdjęć i kręcenia filmów.

Test został przeprowadzony na Huawei Nexus 6P, o którym wszystkiego dowiecie się z wpisu Kacpra. Zacznijmy od danych technicznych. Aparat główny wyróżnia się rozdzielczością 12,3 Mpix i matrycą o wielkości 1/2,3 cala, dzięki czemu rozmiar pojedynczego piksela wynosi 1,55 mikrona (sporo jak na smartfon). Z kolei na froncie pojawiła się 8-megapikselowa kamerka.

Nowy Nexus zdobył 86 punktów za jakość fotografii. Przede wszystkim pochwalono go za zdjęcia nocne, szybki autofocus, dobrze ustawiony balans bieli i świetną lampę błyskową, która zdecydowanie powiększa możliwości aparatu w nocy. Jednak z drugiej strony smartfon potrafił najpierw wykonać zdjęcie, a dopiero potem wyostrzyć obraz. Niewielkie zastrzeżenia były również do działania trybu HDR w gorszych warunkach oświetleniowych.

Oto kilka przykładowych zdjęć udostępnionych przez Google:

W kategorii wideo Nexus 6P uzyskał notę 79 punktów. Atutami był ponownie szybki autofocus, brak szumów i niezła ekspozycja, aczkolwiek łatwo można zauważyć działanie stabilizacji obrazu, jakość nagrywanego filmu drastycznie spada w nocy, a zdarzało się także, że pojawiały się problemy z ponownym wyostrzeniem jednego punktu w kadrze.

Ogółem Huawei Nexus 6P zajął drugie miejsce w klasyfikacji z 84 punktami za Samsungiem Galaxy S6 (86 punktów) i tuż przed LG G4, Samsungiem Galaxy Note 4 oraz Moto X Style (wszystkie trzy zdobyły 83 punktów). Niewątpliwie jest to spora poprawa względem poprzedników.

źródło: DxO Mark przez Wired; Google przez The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona