Aparat Huawei Mate 10 Pro przetestowany przez DxOMark. Możecie być zaskoczeni wynikiem - Tabletowo.pl

Aparat Huawei Mate 10 Pro przetestowany przez DxOMark. Możecie być zaskoczeni wynikiem

Na DxOMark ostatnio znowu posypały się gromy, ponieważ zdaniem mnóstwa osób „dziwnie” się złożyło, że wprowadzono nowy system oceniania zaraz przed premierą iPhone’ów 8 i 8 Plus, gdyż według niego miały one najlepsze aparaty na rynku. „Miały”, ponieważ równie dobry okazał się ten w Galaxy Note 8. A jak na ich tle wypada ten z Huawei Mate 10 Pro? Możecie być mocno zaskoczeni.

Flagowce Huawei nigdy nie radziły sobie specjalnie dobrze w rankingach DxOMark – wyraźnie bowiem odstawały od bezpośredniej konkurencji, chociaż z każdym rokiem widać było poprawę. Po zmianie systemu oceniania trudno było jednak przewidzieć, jak w testach wypadnie kolejny smartfon tej marki. Jak się właśnie okazuje, wyjątkowo i zaskakująco dobrze.

Huawei Mate 10 Pro zdobył łącznie 97 punktów. Co ciekawe, ekipa DxOMark przyznała mu równą stówkę za zdjęcia, natomiast za wideo dużo mniej, bo już tylko 91. Taki wynik pozwolił jednak smartfonowi wskoczyć na drugie miejsce w rankingu! Według niego, lepszy aparat ma już tylko Google Pixel 2 (98 punktów). Przypomnieć Wam, ile dostały iPhone 8 Plus i Galaxy Note 8? 94 punkty (odpowiednio po: 96 i 89 oraz 100 i 84).

Zaskoczeni?

Tabletowo.pl Aparat Huawei Mate 10 Pro przetestowany przez DxOMark. Możecie być zaskoczeni wynikiem Android Huawei Smartfony

Ocena aparatu w Huawei Mate 10 Pro

Powyżej możecie zobaczyć dokładną punktację za poszczególne aspekty. Jeżeli chcecie natomiast zapoznać się dokładniej z całym testem, udajcie się na podlinkowaną w źródle stronę DxOMark. Przy okazji przypomnę jeszcze, że każdy z Was może całkowicie za friko odebrać program do obróbki zdjęć, DxO OpticsPro 11 Essential Edition, który normalnie kosztuje 129 euro, czyli ~550 złotych. Dokładną instrukcję, jak to zrobić, znajdziecie >tutaj<.

Polecamy również:

Huawei Mate 10 Pro – pierwsze wrażenia. Czym zaskoczył Huawei?

Według DxOmark jest dwóch królów mobilnej fotografii: Samsung Galaxy Note 8 i iPhone 8 Plus

Źródło: DxOMark

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona