Duże zmiany w Antutu. Wśród nich zupełnie nowe testy

Antutu to jeden z tych benchmarków, który z próby czasu wyszedł zwycięsko. Program jest obecny na rynku już kilka ładnych lat i wciąż wywiera on na branżę pewien określony wpływ. Przez cały ten czas benchmark zmieniał się. A wiele wskazuje na to, że to nie koniec jego przemian. Wiemy bowiem, że najnowsza wersja programu już jest w fazie beta-testów.

Jeśli jesteście ciekawi zmian, jakie przyniesie kolejna aktualizacja, to mam dla Was świetną wiadomość. Beta wersji V8 jest publiczna i każdy może ją pobrać i uruchomić. Znajdziecie ją chociażby tutaj. Kolejna wersja aplikacji przynosi zupełnie nowe testy obciążeniowe procesora, układu graficznego, pamięci oraz interfejsu użytkownika. Cieszy, że deweloperzy podchodzą do swojego programu wielozadaniowo i dostrzegają, na jakich płaszczyznach zmiany w branży postępują najszybciej.

Reklama

Xiaomi Black Shark 2 Pro zmiata konkurencję w AnTuTu

Zmiany obejmą też swoim zasięgiem system oceniania urządzeń, pojawią się też nowe scenariusze testów dla poszczególnych grup smartfonów. Pośród testów graficznych warto zwrócić uwagę na obecność nowego testu o ciekawie brzmiącej nazwie „Terracotta Warrior”. Ów test sprawdza wydajność smartfonu w grach podczas pracy pod dużym obciążeniem. Wiemy też, że scenariusz opiera się na technologii Vulkan, która już wcześniej pojawiła się w Antutu.

AnTuTu: LG G8 ThinQ wydajniejszy niż Galaxy S10+ z Exynosem

Ciekawostką jest też to, że wszystkie kategorie w testach będą dynamicznie odnawiane. Zdaniem programistów ma to pozwolić na bardziej wiarygodne sprawdzanie wydajności i optymalizacji oprogramowania przez producentów, jednocześnie ukracając nieco możliwość naciągania wyników w Antutu. Nie wiadomo, kiedy program ostatecznie wyjdzie z fazy beta, jednak trzeba pochwalić ekipę dbającą o rozwój za ciekawe zmiany, które podążają w zdecydowanie dobrym kierunku.

źródło: XDA Developers