Anonimowy pracownik Samsunga zdradza kilka informacji na temat tegorocznych flagowców

Tym samym potwierdzają się wcześniejsze przecieki o powrocie wodoodporności i slotu na microSD

Jeżeli uznać dzisiejszy przeciek za wiarygodny, to mamy do czynienia z jednym z pierwszych potwierdzeń wcześniejszych doniesień na temat tegorocznych flagowców Samsunga. Anonimowy pracownik koreańskiego giganta podzielił się kilkoma informacjami na ich temat i jeśli wierzyć, że są prawdziwe, to z pewnością ucieszą one osoby, które planują zakup jednego z Galaxy S7.

Zgodnie z nimi, w tegorocznych flagowcach powróci slot na microSD, którego zabrakło w Galaxy S6 i wszystkich jego odmianach (czyli Galaxy S6 Edge i Galaxy S6 Edge Plus) oraz pokrewnym Galaxy Note 5. Źródło mówi nawet o hybrydowym dual SIM, ale wątpliwe, aby ten wariant trafił do Polski. To świetne (a raczej prawidłowe) posunięcie Samsunga, ponieważ nie każdy chce korzystać z chmury, a nie wszystkich stać, aby dołożyć kilkaset złotych do opcji z większą pamięcią wewnętrzną.

Galaxy S7 ma być również wodoodporny. Ta dogodność pojawiła się po raz pierwszy (i ostatni, jeśli chodzi o flagowce) w Galaxy S5. Wielu użytkowników narzekało, że Samsung zrezygnował z niej w Galaxy S6 – odbyło się to jednak kosztem rewolucji w designie, która miała to niejako zrekompensować. W tym roku nie będziemy mieli z czymś takim do czynienia, więc Koreańczycy mieli wystarczająco dużo czasu, aby dopracować konstrukcję tak, aby nie był jej straszny kontakt z wodą.

Kolejną, „potwierdzoną” kwestią jest zastosowanie aparatu o matrycy 12 Mpix. Mimo że Samsung tym razem postanowił zmniejszyć liczbę pikseli, to zwiększono jasność obiektywu – wartość przysłony ma wynieść f/1.7. W towarzystwie rozwiązania o nazwie dual pixel autofocus pozwoli to wykonywać jeszcze lepsze zdjęcia nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Jest to świetny przykład na to, że nie liczy się ilość, a jakość – niby oczywiste stwierdzenie, ale każdy wie, ze to właśnie liczbami producenci zabiegają o uwagę klientów.

Ostatnią rzeczą, o jakiej donosi ww. anonimowy pracownik Samsunga jest zastosowanie akumulatorów o większej pojemności niż w poprzednikach. Jeśli przywołać wcześniejsze przecieki, to ich wartości mają wynieść – odpowiednio dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge – 3000 i 3600 mAh.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S6

Źródło: naver przez phoneArena