Andy Rubin, współtwórca Androida, stworzy własną markę high-endowych smartfonów? | Tabletowo.pl

Andy Rubin, współtwórca Androida, stworzy własną markę high-endowych smartfonów?

Dołącz do dyskusji 0

Ludzie przychodzą i odchodzą, przechodzą z jednej firmy do drugiej, a czasem po nabraniu doświadczenia i nawiązaniu ważnych kontaktów zakładają własne przedsiębiorstwa. Tak było choćby w przypadku projektu Nextbit Robin, autorstwa wcześniejszych pracowników Apple, Google, Amazonu i HTC. Teraz mówi się natomiast, że współtwórca Androida również chce spróbować swoich sił na rynku smartfonów.

Andy Rubin, bo o nim mowa, pracował nad rozwojem najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego jeszcze przed przejęciem firmy przez Google w 2005 roku. W marcu odszedł z zespołu odpowiedzialnego za Zielonego Robocika, a po 19 kolejnych miesiącach całkowicie rozstał się z gigantem z Mountain View. Następnie powołał do życia fundusz, który inwestuje w różne start-upy i innowacyjne projekty (m.in. prace nad sztuczną inteligencją).

Tylko w ciągu roku zebrano w nim około 300 milionów dolarów. Z tych pieniędzy ma zostać sfinansowany również pomysł Andy’iego Rubina, czyli przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją high-endowych smartfonów. Na bezpośredni celownik brane jest Apple, więc poprzeczka powędrowała bardzo wysoko. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników, którzy zajmą się pracami nad tymi urządzeniami. Nie wiadomo jednak, czy współtwórca Androida stanie na czele marki, czy tylko będzie ją finansować.

Bardzo ciekawe, w jaką stronę rozwinie się ten projekt. Czy powstanie ekskluzywna linia smartfonów, czy może raczej zorientowanych na innowacyjne rozwiązania, czy też jednak zrodzi się coś na kształt OnePlus z przyświecającą myślą przewodnią jak najwięcej i jak najlepiej za jak najmniej?

Źródło: The Verge, Droid Life (zdjęcie wyróżniające)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona