Android Wear w wersji 2.0 zadebiutuje oficjalnie 9 lutego

Android Wear 2.0 pierwotnie miał zadebiutować jeszcze w 2016 roku, jednak z „pewnych” powodów, premierę przesunięto na „początek 2017 roku”. Teraz (nareszcie) wiemy, że najnowsza wersja oprogramowania na smartwatche oficjalnie ujrzy światło dzienne 9 lutego, a więc za niecały miesiąc.

W zeszłym tygodniu Google rozesłało do deweloperów e-maile, w których ponagla ich, aby jak najszybciej dostosowali swoje aplikacje do Android Wear 2.0, ponieważ najnowsza wersja tego systemu operacyjnego zadebiutuje już 9 lutego.

Zaraz wkrótce powinien ruszyć także proces aktualizacji dla obecnych na rynku urządzeń. Koncern z Mountain View na pewno wolałby uniknąć sytuacji, w której użytkownicy zaczną się skarżyć, że „coś nie działa”. I bez względu na to, czy wina będzie leżeć po stronie Google, czy deweloperów, którzy nie dostosowali swoich aplikacji do wymagań najnowszej wersji oprogramowania, wiadomo, komu się najbardziej „oberwie”.

Wśród urządzeń, które otrzymają aktualizację do Android Wear 2.0, znajdują się m.in. Huawei Watch (zarówno w wersji dla mężczyzn, jak i kobiet), Lenovo Moto 360 (2015), Lenovo Moto 360 Sport, LG Watch Urbane 2nd Edition LTE, LG Watch Urbane, LG G Watch R, Asus ZenWatch 3 i Asus ZenWatch 2. Pełną listę (choć wciąż nieoficjalną) znajdziecie TUTAJ.

Przy okazji warto przypomnieć, że Google planuje w pierwszym kwartale 2017 roku zaprezentować dwa smartwatche, tworzone na podobnej zasadzie, co Nexusy (a nie Pixele). Nie wiadomo jednak, kto odpowie za ich produkcję (mówi się nieoficjalnie, że Asus). Ale – przynajmniej na razie – wątpliwe jest, że Amerykanie pokażą je właśnie 9 lutego, razem z Android Wear 2.0.

Źródło: @evleaks przez Android Police