Bardzo leniwe wzrosty Androida Oreo w listopadzie. Nougat poradził sobie lepiej | Tabletowo.pl

Bardzo leniwe wzrosty Androida Oreo w listopadzie. Nougat poradził sobie lepiej

Dołącz do dyskusji 0

Przyjęcie Androida Oreo przez rynek na razie jest śmiesznie małe, ale to dlatego, że bardzo mało urządzeń otrzymało dotąd aktualizację do najwyższej wersji mobilnego systemu od Google, a jeszcze mniej smartfonów ma go zainstalowanego od nowości. Pocieszające jest, że coraz więcej właścicieli telefonów może korzystać z Androida Nougat.

Od czasu swojego debiutu, najnowszemu systemowi Google udało się „zamieszkać” na 0,3% smartfonów z Androidem. Brzmi to może jak jakiś żart, ale jeśli do tego podejdziemy w ten sposób, to tak – prawda potrafi być czasem śmieszna. Bo skok popularności Androida Oreo to od zeszłego miesiąca, kiedy system pojawił się na pierwszych urządzeniach, wyniósł zatrważające 0,1%.

Za to Android Nougat zaliczył całkiem spory skok popularności. Choć wzrost na poziomie 2,8% może nie wydaje się jakimś zatrważającym sukcesem, to i tak jest to jeden z najlepszych wyników tej edycji systemu, odkąd prowadzone są zestawienia. Pozwoliło to Nougatowi „rządzić” na 20,6% smartfonów z Androidem na rynku.

Najwięcej urządzeń wciąż napędzana jest przez Androida Marshmallow. Działa na prawie ¹⁄3 wszystkich sprzętów z zielonym robocikiem.

W miarę regularnie informujemy Was o aktualizacjach smartfonów do wyższych wersji Androida. Dzięki temu możecie wyrobić sobie opinię na temat tego, jak szybko (albo jak wolno) poszczególni producenci wypuszczają upgrade’y do swoich modeli.

źródło: Android Developers dzięki AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona