Bardzo leniwe wzrosty Androida Oreo w listopadzie. Nougat poradził sobie lepiej

Przyjęcie Androida Oreo przez rynek na razie jest śmiesznie małe, ale to dlatego, że bardzo mało urządzeń otrzymało dotąd aktualizację do najwyższej wersji mobilnego systemu od Google, a jeszcze mniej smartfonów ma go zainstalowanego od nowości. Pocieszające jest, że coraz więcej właścicieli telefonów może korzystać z Androida Nougat.

Od czasu swojego debiutu, najnowszemu systemowi Google udało się „zamieszkać” na 0,3% smartfonów z Androidem. Brzmi to może jak jakiś żart, ale jeśli do tego podejdziemy w ten sposób, to tak – prawda potrafi być czasem śmieszna. Bo skok popularności Androida Oreo to od zeszłego miesiąca, kiedy system pojawił się na pierwszych urządzeniach, wyniósł zatrważające 0,1%.

Reklama

Za to Android Nougat zaliczył całkiem spory skok popularności. Choć wzrost na poziomie 2,8% może nie wydaje się jakimś zatrważającym sukcesem, to i tak jest to jeden z najlepszych wyników tej edycji systemu, odkąd prowadzone są zestawienia. Pozwoliło to Nougatowi „rządzić” na 20,6% smartfonów z Androidem na rynku.

Najwięcej urządzeń wciąż napędzana jest przez Androida Marshmallow. Działa na prawie ¹⁄3 wszystkich sprzętów z zielonym robocikiem.

W miarę regularnie informujemy Was o aktualizacjach smartfonów do wyższych wersji Androida. Dzięki temu możecie wyrobić sobie opinię na temat tego, jak szybko (albo jak wolno) poszczególni producenci wypuszczają upgrade’y do swoich modeli.

 

źródło: Android Developers dzięki AndroidPolice