Android Q nie został jeszcze udostępniony, a już jest zrootowany

Korzystałem z kilku prywatnych smartfonów, a na większości z nich miałem dostęp do dodatkowych opcji systemu Android dzięki rootowaniu. Zwykle da się to zrobić dopiero po pewnym czasie od pojawienia się deweloperskiej wersji zielonego robocika. Dlatego też ogromnym zdziwieniem dla mnie jest to, że Android Q już został zrootowany.

Reklama

Ten, kto w ostatnim czasie rootował bądź próbował odblokowywać system w jakimkolwiek urządzeniu z Androidem, mógł mieć styczność z narzędziem Magisk Manager. Pozwala ono między innymi na zarządzanie dostępem root na danym sprzęcie. John Wu, autor Magiska, za pośrednictwem Twittera pochwalił się, że udało mu się uzyskać dostęp root na Androidzie… Q. Tak, na tej wersji systemu, na którą wszyscy czekamy.

Deweloper udostępnił zrzut ekranu z jakiegoś urządzenia. Widzimy ekran podzielony na dwie części. Na pierwszej mamy potwierdzenie, że sprawa faktycznie dotyczy Androida Q, natomiast na drugiej – uruchomiony Magisk Manager, z dowodem na to, że system został zrootowany.  Co ciekawe, obrazek pokazuje również, że Magisk, jak i Magisk Manager działają tutaj w wersji Canary.

Zrootowanie wersji Androida, która jeszcze nie została oficjalnie udostępniona, wydaje się być całkiem dziwne i dość niecodzienne. Trzeba jednak przyznać, że John Wu – autor Magiska – jest oddany swojej misji i przygotował podstawy modyfikacji, która z pewnością przyda się innym deweloperom już za kilka miesięcy, kiedy Android Q oficjalnie zostanie zaprezentowany.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Koniec z przyciskiem wstecz – Android Q zastąpi go gestem

Źródło: @topjohnwu przez Android Police