Android Pie na Xiaomi Mi MIX czy Xiaomi Mi Note 2? To wykonalne

Lineage OS to w chwili obecnej jedna z najbardziej rozpoznawalnych nieoficjalnych wersji Androida. Twórcy od lat rozwijają oprogramowanie, dodając przy tym wsparcie dla wielu wiekowych urządzeń, dla których jest to świetna szansa na otrzymanie aktualizacji pomimo tego, że wsparcie od producenta zakończyło się już jakiś czas temu.

Czym w zasadzie wyróżnia się Lineage OS 16? Nowa wersja oprogramowania bazuje na Androidzie 9 Pie. Wprowadza między innymi lepszą integrację z ciemnym motywem czy blokowanie połączenia USB, gdy smartfon jest zablokowany. Poprawek doczekał się również launcher Trebuchet, który od teraz pozwala na ukrywanie aplikacji. To tylko część nowości, które można odnaleźć w oprogramowaniu, bowiem zmian pod maską jest o wiele więcej.

Reklama

Po ostatniej aktualizacji zbiorczej, która wprowadziła szesnastą wersję softu dla pokaźnej liczby smartfonów – o czym pisaliśmy dla Was tutaj – przyszedł czas na dodanie wsparcia dla urządzeń starszych, które nie mogą już liczyć na wsparcie bazujące na oficjalnych aktualizacjach producentów. Właśnie w taki sposób Lineage OS 16 trafił na następujące smartfony:

LineageOS 16 Pie oficjalnie trafia na 30 przeróżnych urządzeń

W chwili obecnej nie są to urządzenia drogie. W zasadzie każdy z tych telefonów kosztuje zaledwie ułamek ceny początkowej, choć okazji trzeba szukać raczej w serwisach aukcyjnych niż w sklepach z elektroniką użytkową. Odnoszę jednak wrażenie, że taki Xiaomi Mi MIX lub Mi Note 2 nadal mogą okazać się być bardzo dobrym wyborem dla wielu osób, które nie chcą przepłacać. Tym samym, jeśli chcielibyście zainstalować na tych smartfonach świeżutkie oprogramowanie, które opiera się na nowym Androidzie Pie, to właśnie zyskaliście taką możliwość.

Warto w tym miejscu przypomnieć o tym, że w chwili obecnej oprogramowanie nie obsługuje VoLTE, jednak wydaje się to być stosunkowo niewielkim mankamentem, na który wiele osób będzie w stanie przystać. Linki do oprogramowania możecie znaleźć tutaj. Instalacja Lineage OS nie jest niczym trudnym, jednak warto przypomnieć o tym, że zabieg przeprowadzacie na własne ryzyko. Warto też wcześniej wykonać kopię swoich danych na telefonie.

źródło: XDA Developers