fot. Tabletowo.pl

Legenda głosi, że Android Oreo dla Galaxy S8 i Galaxy Note 8 nadejdzie już niebawem

W minionym roku Samsung nie spieszył się zbytnio z wydaniem nowego Androida dla swoich flagowych urządzeń. Wygląda jednak na to, że saga z Androidem Oreo zmierza wreszcie do szczęśliwego zakończenia i Galaxy S8, Galaxy S8+ oraz Galaxy Note 8 już niebawem otrzymają długo wyczekiwaną aktualizację.

Już w tym miejscu muszę ostudzić Wasz zapał, bowiem przyspieszenie aktualizacji nie zostało (jeszcze) ogłoszone przez Samsunga oficjalnie, jednak coraz więcej źródeł zdaje się potwierdzać, że Koreańczycy z Południa faktycznie są na ostatniej prostej. W sieci da się odnaleźć wiele kompilacji dla poszczególnych regionów. Co może cieszyć, poza kilkoma wersjami softu dla Azji, na liście widnieje też Europa.

Reklama
Fot: screen z WiFi Alliance

Doskonałe wiadomości spływają też od posiadaczy Samsunga Galaxy Note 8. Według serwisu GSMArena, producent wydał właśnie kolejną wersję softu w wersji beta, która zyskała oznaczenie R16NW.N950FXXU2CRA1.DM. Aktualizacja przynosi szereg usprawnień, a także styczniowe łatki bezpieczeństwa. Szybko, żeby nie powiedzieć ekspresowo. Brawo, Samsungu ;)

Fot: gsmarena.com

Warto zwrócić też uwagę na „polski wątek” w tej historii. Dziś rano znany z precyzyjnych informacji związanych z Samsungiem Piotr Szewczyk umieścił tweeta, wedle którego program beta testów zostanie zamknięty już 15 stycznia 2018 roku. Pozwala to zakładać, że firma z Korei Południowej jest już na ostatniej prostej przed oficjalnym udostępnieniem Androida Oreo dla swoich urządzeń.

Wszystkie te informacje można sprowadzić do wspólnego mianownika, wedle którego nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli Samsung uwinie się z długo wyczekiwaną aktualizacją całkiem szybko. Jako użytkownik Androida Oreo w wersji beta mogę tylko dopowiedzieć w tym miejscu, że nie jestem tym progresem specjalnie zdziwiony. Oprogramowanie w wersji testowej działa naprawdę całkiem nieźle.

źródła: GSMArena, WiFi AllianceTwitter