HTC obiecuje, że Android Oreo wkrótce pojawi się na modelach U11, U Ultra i HTC 10

Oreo stało się chyba ulubionym ciasteczkiem właścicieli smartfonów z Androidem. Można zachodzić w głowę, jakie smartfony jako pierwsze dostaną aktualizację do najnowszej wersji systemu od Google. Pewną pomoc pod tym względem oferują sami producenci, na przykład HTC.

Oczywiście jak zawsze, nowego Androida w pierwszej kolejności otrzymują właściciele Pixeli i Nexusów. Nie musieliśmy jednak czekać zbyt długo na deklaracje producentów odnośnie spodziewanych aktualizacji do Androida Oreo.

Zapewne nie jest to zbyt odkrywcze, że Oreo trafi najpierw na flagowe smartfony, ale jak dotąd jedyną obietnicą co do tego, że tak się stanie, była ta złożona przez Google. Tym razem dość szybko odezwało się HTC, zapowiadając, że modele U11, U Ultra i HTC 10 na pewno dostaną aktualizację do Androida 8.0.

HTC nie omieszkało dodać również, że nie będą to jedyne smartfony z ich portfolio, które otzymają upgrade, co pozytywnie nastraja, jeśli chodzi o sytuację innych urządzeń tej firmy – zwłaszcza ze średniej półki.

Przy okazji warto przypomnieć, że w tym roku Chailin Chang, prezes działu smartfonów w HTC zaanonsował, że HTC 11 otrzyma zarówno Androida O, jak i przyszłorocznego Androida P. Jak powiedział, „Możliwe, że rozszerzymy wsparcie dla HTC 11 nawet dla trzech następnych wersji Androida. Będzie to zależeć od wymagań sprzętowych i programowych kolejnych wersji”.

źródło: phoneArena
na zdjęciu głównym: HTC U11