Będzie Android Oreo dla LG G5 i V20. Aktualizacja dla LG G6 już gotowa, najpierw trafi do Korei Południowej | Tabletowo.pl

Będzie Android Oreo dla LG G5 i V20. Aktualizacja dla LG G6 już gotowa, najpierw trafi do Korei Południowej

Dołącz do dyskusji 0

Oficjalna aktualizacja LG G6 do Androida Oreo już tuż, tuż. Smartfon, który pojawił się na rynku w sierpniu ubiegłego roku w końcu otrzyma długo oczekiwane ulepszenie w postaci nowszej wersji systemu operacyjnego. Jako pierwsi otrzymają je mieszkańcy Korei Południowej.

Kilka tygodni temu w ojczyźnie LG, Korei Południowej, otworzono Centrum Aktualizacji, czyli specjalna sekcja firmy, wydzielona konkretnie do zadań związanych z pilnowaniem, by nowe i starsze urządzenia producenta miały aktualne oprogramowanie. Android Oreo dla modelu G6 będzie pierwszym projektem tego biura. Zobaczymy więc, jak poradzi sobie z rozsyłaniem aktualnej wersji systemu na swoje flagowce.

Blog LG wspomina tylko o Korei Południowej, więc nie wiemy jeszcze, kiedy należałoby się spodziewać Androida Oreo w Europie, w tym w Polsce. Możemy mieć tylko nadzieję, że nie potrwa to już długo.

Android Oreo wprowadzi na LG G6 ulepszony interfejs z adaptacyjnymi ikonami, tryb obrazu w obrazie, poprawki wydajności, obsługę wysokiej jakości kodeków Bluetooth (LDAC) i zmniejszy nieco apetyt smartfona na energię z baterii. Aktualizacja powinna wprowadzać przynajmniej niektóre funkcje AI, które po raz pierwszy zobaczyliśmy w modelu V30 ThinQ.

Kiedy Centrum Aktualizacji rozprawi się już z LG G6, Android Oreo ma trafić także na flagowce z 2016 roku: modele G5 i V20. Więcej szczegółów na temat ich upgrade’u będzie ogłoszonych. w późniejszym terminie.

To dobre wieści dla tych, którzy w ostatniej fali promocji zaopatrzyli się w zeszłorocznego flagowca LG. Smartfon wciąż tanieje i aktualnie jest lepszą propozycją niż wiele średniopółkowych urządzeń z tego roku.

W Seulu powstał specjalny dział aktualizacji oprogramowania od LG. To nadzieja dla smartfonów na Androidzie

źródło: LG dzięki PhoneArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona