Całkiem możliwe, że Honor 8 jednak dostanie aktualizację do Androida Oreo!

Polityka aktualizacji wobec najnowszych i najwyższych modeli smartfonów jest dość prosta: zwykle nie ma mowy, żeby urządzenie uznanego producenta nie otrzymało możliwości pobrania dwóch następnych wersji Androida. Tym bardziej demotywująca była wieść, że Honor 8 nie otrzyma Androida Oreo. W sprawie pojawił się dowód na to, że może być wręcz odwrotnie.

Honor i Huawei to firmy, które ostatnio wydały Androida Oreo na swoje flagowe urządzenia z zeszłego roku: Mate’a 9 oraz Honora V9. Wielu bardziej interesuje jednak los Honora 8 i Honora 8 Pro, jako że były to smartfony często polecane jako przykłady świetnego stosunku ceny do możliwości, i nieraz udawało się je dostać w jakiejś promocji. To w gruncie rzeczy nadal godne polecenia pozycje.

Niektórych przed zakupem powstrzymuje tylko jedna kwestia: niejasne jest, czy Honor 8 otrzyma Androida Oreo. Tego nie da się z całą pewnością stwierdzić – jeszcze dwa miesiące temu ogłaszaliśmy żałobę z powodu flagowca, który nie zostanie zaktualizowany do najnowszego systemu Google, a dziś… No właśnie, dziś w końcu wypowiedział się w sprawie ktoś, kto powinien znać się na rzeczy, a jego słowa można uznać za wiążące: sam prezes Honora, George Zao.

Zao w wywiadzie dla redakcji MONDO MoBIT zdradził, że trwają właśnie betatesty Androida 8.0 Oreo na dwóch smartfonach: Honor 8 i Honor 8 Pro.

I to jest bardzo dobra wiadomość, bo wychodzi na to, że Honor zagra fair i nie pozbawi użytkowników swoich zeszłorocznych flagowych urządzeń aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Oprócz tego, George Zao potwierdził, że kolejnym smartfonem w kolejce po ciasteczko Oreo jest niedawno zaprezentowany w Polsce Honor 7X.

Ta wiadomość naprawdę cieszy, bo pewnie jeszcze nieraz w sklepach pojawi się jakaś gruba obniżka cen na Honora 8 lub Honora 8 Pro, a osoby, które zdecydują się na jego zakup, nie będą musiały mieć dyskomfortu pojawiającego się czasem przy korzystaniu z urządzenia ze starszym systemem.

https://www.tabletowo.pl/2016/09/28/recenzja-test-honora-8/

 

źródło: Mondo.rs przez PhoneArena
dzięki za info Patryk!
na zdjęciu tytułowym: Honor 8 Pro