To trwa naprawdę długo: Android Oreo dla LG G5 majaczy gdzieś na horyzoncie

LG miło nas zaskoczyło, kiedy podało informację o tym, że jeden ze starszych flagowych smartfonów tego producenta, LG G5, otrzyma aktualizację do Androida 8.0 w tym roku. Komunikat ten zawierał w sobie obietnicę zadbania pod tym względem również o modele G6 i V20. Producent stara się sukcesywnie wywiązywać z tych zapowiedzi, choć trochę to już trwa.

Reklama

Przypomnijmy: pod koniec kwietnia tego roku LG przekazało komunikat, że właściciele LG G6, V20 czy nawet G5 nie mają się obawiać, że na ich smartfony nie trafi Android Oreo. Było to prawdziwym pokrzepieniem, zwłaszcza dla tych, którzy nadal korzystali z G-piątki, debiutującej w lutym 2016 roku.

Zgodnie z przewidywaniami, na pierwszy ogień poszła aktualizacja LG G6. Koreańskie Centrum Aktualizacji Oprogramowania LG wzięło się do roboty i wyższa wersja systemu Android trafiła na ten model końcem maja tego roku. Model V20 spodziewa się Oreo w sierpniu, przynajmniej na niektórych rynkach. A co z LG G5? Skoro V20 jest drugie w kolejce, i aktualizacja trafi na niego w przyszłym miesiącu, to LG G5 będzie musiał pewnie jeszcze sporo poczekać – być może nawet do września lub października.

Reklama
Oreo for LG G5 confirmed!

Z drugiej strony – możliwe, że sytuacja jest lepsza, niż mogłoby się wydawać. LG właśnie opublikowało kernele Androida Oreo dla trzech odmian G5, które pojawiły się w Korei Południowej – F700K, F700L i F700S. Sugeruje to jakiś ruch w temacie.

Trudno spodziewać się jakiejś niespodzianki ze strony LG, bo pierwszeństwo przed modelem G5 prawie na pewno będzie miał V20, ale jeśli jesteś właścicielem tego dwuletniego flagowca Koreańczyków, to nie trać nadziei. Aktualizacja do Androida Oreo w końcu przyjdzie.

Na pewno.

Kiedyś.

https://www.tabletowo.pl/2016/05/21/recenzja-test-lg-g5/

 

źródło: XDA Developers przez PhoneArena

 1. A tak psioczą wszyscy na LG, a tu proszę prawie 3 letnie wsparcie softwarare’owe :)
  Oczywiście to żart.

 2. LG wyrzucił ostatnio na model G4 (po 2 latach ciszy) małą aktualizację (jakiś błąd w wielu modelach). Przy okazji mogli dodać najnowsze poprawki bezpieczeństwa. Oczywiście nie zrobili tego. WSTYD.

 3. „LG G5 będzie musiał pewnie jeszcze sporo poczekać – być może nawet do września lub października.” – pytanie za 100 punktów. Po co wydawać Oreo pod koniec roku, jak zaraz będzie nowy android? To już lepiej go olać i skupić siły na nowszych flagowcach.

  1. Nie, nie lepiej. Powiedz to użytkownikom LG G5, którzy z niecierpliwością czekają na aktualizację do Oreo.

   1. Tylko, że użytkowników G5 prawie nie ma. A w sumie jak będą takie zmiany jak w G6 po aktualizacji do Oreo to nie macie na co czekać.

 4. Dowcip będzie jak aktualizacja zostanie udostępniona tylko w Korei tak jak zrobili z Nogatem dla G4.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama