Xiaomi szykuje już Androida Oreo dla Mi 5, Mi MIX i Mi Note 2. Testerzy wersji beta poszukiwani 23

Xiaomi szykuje już Androida Oreo dla Mi 5, Mi MIX i Mi Note 2. Testerzy wersji beta poszukiwani

Android Oreo dla dwuletniego flagowca Xiaomi już w drodze, tak samo jak dla Mi MIXa i Mi Note’a 2. Ci, którzy chcieliby wypróbować system przed jego oficjalnym wdrożeniem, mogą zapisać się do grona beta testerów. Rekrutacja trwa.

Na forum MIUI pojawił się post zachęcający do wzięcia udział w testach Androida Oreo. Czasu jest niewiele, bo kandydaci muszą zgłosić się do 11 kwietnia (a do 6:00 rano, 12 kwietnia naszego czasu). Do końca 13 kwietnia lista beta testerów powinna być już skompletowana. Jest kilka warunków koniecznych, które trzeba spełnić:

  • trzeba umieć komunikować się w języku angielskim,
  • należy mieć zainstalowany komunikator QQ (najpopularniejszy komunikator w Chinach),
  • oczywiste jest chyba posiadanie smartfona Xiaomi Mi 5, Mi MIX lub Mi Note 2.

Są jeszcze inne, dodatkowe wymagania – na przykład urządzenie musi działać na oprogramowaniu w wersji Global, tester musi mieć pewną wiedzę z zakresu ROMów, odblokowywania bootloadera i flashowania MIUI i powinien być aktywnym użytkownikiem forum MIUI. Do tego konieczna jest wola udzielania się w dyskusji o działających/niedziałających funkcjach w grupie beta testerów na QQ.

Jak widać, Xiaomi nie szuka osób, które po prostu zechcą sobie zainstalować wcześniej Oreo na swoich telefonach, a ludzi, którzy przekażą firmie konstruktywne uwagi dotyczące stabilności i opcji nowego systemu. Za darmo, rzecz jasna.

Xiaomi szykuje już Androida Oreo dla Mi 5, Mi MIX i Mi Note 2. Testerzy wersji beta poszukiwani 24
Aplikacja MIUI

Żeby przesłać zgłoszenie, trzeba posłużyć się aplikacją MIUI Global i wybrać opcję „Recruitment” na głównej stronie. Przeniesie nas to do ekranu z formularzem, który pozwoli na dołączenie do programu testów Androida Oreo. Ale to dla niecierpliwych. Większość zapewne poczeka na stabilną, oficjalną wersję systemu.

Beta Androida 8.1 jest dostępna dla samego Xiaomi Mi 5 już prawie od miesiąca.

 

źródło: MIUI przez TheAndroidSoul