Android O Developer Preview

Czwarta wersja deweloperska Androida O. Największą zmianą jest… pływająca ośmiorniczka

Google rozpoczął dystrybucję kolejnej wersji beta Androida 8.0  – Developer Preview 4. Oznacza to mniej więcej tyle, że od ogłoszenia premiery nowej edycji systemu Google dzieli nas już coraz mniej.

Android O Developer Preview 4 zawiera ostatnie poprawki systemowe, pozbywa się niektórych błędów poprzednika i umożliwia programistom aplikacji rozpoczęcie końcowych testów w związku ze zbliżającą się prezentacją Androida O.

Wszyscy ci, którzy uczestniczą w programie testów, mogą wyczekiwać notyfikacji o dostępności nowej wersji deweloperskiej Androida. To raczej swego rodzaju luksus dla nielicznych – do pobrania tej edycji testowej systemu mogą być zaproszeni właściciele Pixeli, Pixeli XL, Nexusów 6P, Nexusów 5X i Pixeli C.

Nadal nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia dotyczącego nazewnictwa nowej edycji Androida. Może to będzie Android Oreo, Oatmeal Cookie, albo jeszcze coś innego. Nie przeszkodziło to Google w dodaniu do ostatniej wersji deweloperskiej Androida ukrytej niespodzianki.

Tradycyjnie Google zaszywa małą znajdźkę w opcji informacji o systemie, dostępnej w ustawieniach. W Androidzie Lollipop była to wariacja na temat gry Flappy Bird, a w Androidzie Jelly Bean mogliśmy bawić się różnej wielkości fasolkami.

Teraz, klikając kilkukrotnie w symbol Androida O i przyciskając go dłużej, pojawi się całkiem nowa niespodzianka: pływająca ośmiorniczka. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak to wygląda.

 

źródło: Android Developers BlogTechUpdates, AndroidAuthority