Android Nougat dla Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, może pojawić się już 17 stycznia

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge wciąż czekają na aktualizację oprogramowania do Androida Nougat. Mimo, że Samsung zapewnił, iż proces dystrybucji nowego oprogramowania rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, to nie podał żadnej konkretnej daty. Wygląda jednak na to, że nowy system pojawi się w Europie już za niecały tydzień, a dokładnie 17 stycznia.

Reklama

Nowy wyciek, który pojawił się w sieci wyraźnie sugeruje, iż to właśnie w Europie za niecały tydzień, rozpocznie się aktualizacja zeszłorocznych flagowców do najnowszej wersji Zielonego Robota.

Android Nougat dla Galaxy S7 Edge

Powyższy zrzut ekranu jest w języku hiszpańskim. Został on wcześniej przetłumaczony z innego języka, tracąc podczas tego procesu trochę detali. Wygląda jednak na to, że data 17 stycznia jest jak najbardziej realna i to właśnie wtedy rozpocznie się dystrybucja nowego oprogramowania dla modelu Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w Europie. Dodatkowo, możemy się również dowiedzieć, że aktualizacja dotyczy Androida Nougat w  wersji 7.0, a nie jak wcześniej sugerowano 7.1.1. Pytanie tylko, czy Koreańczycy zdecydują się na zaktualizowanie systemu do starszej wersji we wszystkich regionach, czy też tylko w niektórych. To pytanie pozostaje jednak wciąż bez odpowiedzi…

Reklama

Zrzut ekranu wyraźnie jednak dotyczy modelu G935F, a więc przeznaczonego na rynek europejski. Jeżeli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, to modele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w niektórych europejskich regionach, zaczną być aktualizowane już 17 stycznia. Pamiętajmy jednak, że ten mechanizm działa etapowo, więc polskie egzemplarze mogą na aktualizację jeszcze trochę poczekać…

Źródło: Sammobile

 1. Standard u Samsunga.
  Parę regionów w styczniu, parę w lutym, operatorzy w marcu najwcześniej, ale pewnie i tak będą opóźnienia z obu stron.
  A 7.1 dopiero po premierze S8.
  Ktoś naprawdę myślał, że Samsung dostarczy absolutnie najnowszą wersję do zeszłorocznych flagowców przed prezentacją nowych?

   1. Do końca nie rozumiem. Aktualizacje wchodzą przez operatora czy bezpośrednio do Samsunga? Mam S7 i już nie mogę się na tego Nougata doczekać ale z tego co wynika to jeszcze sobie poczekam.

    1. To zależy… Czasami pierwsze aktualizowane są modele kupione na wolnym rynku (bez brandu), a czasami wprost przeciwnie. Tak było w przypadku Galaxy S6, to właśnie modele modyfikowane przez operatora pierwsze otrzymały aktualizację do pianki, a te kupione u Samsunga musiały jeszcze czekać, chyba około miesiąca, ale nie pamiętam dokładnie… To w zasadzie loteria, nie wiadomo, które smartfony zostaną zaktualizowane jako pierwsze ;)…

     1. Zazwyczaj pierwsze aktualizowane są wersje niebrandowane. Jednak to nie reguła, wyjątki miały miejsce…

 2. Mam samsunga 7 edge od niemieckiego vodafone i aktualizacja czeka od dwoch dni na pobranie.teraz tylko do donu i pod wifi sie podpiac.

    1. Też tak sądzę ;) Mam znajomego w Niemczech i nic nie wie na temat Nougata. Potwierdził tylko, że pojawi się właśnie w przyszłym tygodniu :)

 3. W tam. S7edge chodzi cudownie. Nie widzę sensu poprawiania czegoś co dziala bardzo dobrze.

  Nie naprawiaj, jeśli coś działa mówią.

  1. Owszem, chodzi super. Niemniej, pomimo świetnego czasu na jednym ładowaniu w wersji marshmallow, testy bety nougata pokazują dłuższy czas SOT, co może nie jest tak widowiskowe jak świeże animacje, ale może okazać się kluczowe.
   Minęły już czasy, kiedy kolejne iteracje androida wywracały funkcjonalność i poczucie obcowania z fonem w diametralny sposób…

   1. Hmm.. Masz zdecydowanie rację.. ale jeżeli żywotność telefonu się poprawi…. To jest na co czekać!
    Mój i tak wyciąga nawet 6h+ sot. Jeżeli dociagnie np do 7h to będzie już wow.
    Nie wiem dlaczego o tym nie pamiętałem ale to naprawdę dobra nowina.

    I racja.. updatey już tak dużo nie zmieniaja. Bardziej kosmetycznie niż funkcjonalnie. :)

 4. Od kilku miesięcy Samsung rzuca okruchy informacji o aktualizacji oprogramowania, tak jakby to był jakiś wielki gest łaski. To jest dziwne.

    1. Gdy jako jedna z pierwszych napisałam o wybuchającym Note 7, to zarzuciłeś mi Clickbait. Okazało się, że to największa afera od lat… Sorry Krzysztof, ale nie mamy o czym rozmawiać…..

    2. „Gdy jako jedna z pierwszych napisałam o wybuchającym Note 7, to zarzuciłeś mi Clickbait. Okazało się, że to największa afera od lat… Sorry Krzysztof, ale nie mamy o czym rozmawiać…..”

     Jako jedne z pierwszych haczyk połknęły zagraniczne blogi z których bierzesz tematy, 'jako jedna z pierwszych’ napisała byś o tym gdybyś sama ten post na forum który zapoczątkował zarazę znalazła :} Ty przetłumaczyłaś tekst na język polski, sorry ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Cała afera była rozdmuchana właśnie przez takie pseudo bezkrytyczne 'publikacje’ na całym świecie. Telefony wybuchają i to nie tylko samsunga. a samsunga nie tylko note7. Ta afera był największy clickbait technologiczny od czasu bendgate appla. Poczytaj sobie dane regulatorów ile faktycznie było takich przypadków kumo.

  1. Tego nie wie nikt, bo nie wiadomo, które regiony jako pierwsze zaczną dostawać aktualizację. Możemy jedynie mieć nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej ;)

   1. Pytam z ciekawości bo w krajach innych niż Polska pewnie będzie to działać sprawniej (ale nie musi)…Z tego co wiem jakieś opóźnienie może jednak nastąpić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama