Sony Xperia X Performance nie musi dłużej czekać na aktualizację. Android 7.0 Nougat trafia do pierwszych użytkowników

Około miesiąc temu, Sony otworzyło program beta, dzięki któremu użytkownicy modelu Xperia X Performance, mogli wypróbować Nougata na swoich urządzeniach. Oczywiście ideą takiego programu, jest wyłapanie błędów w oprogramowaniu i zgłaszanie ich producentowi, by w wersji finalnej, system był pozbawiony wszelkich mankamentów. Wygląda jednak na to, że beta testy się skończyły i oficjalna aktualizacja właśnie trafia do pierwszych użytkowników.

Reklama

Niestety nie wszyscy dostaną Nougata od razu. Aktualizacja jest wypuszczana partiami i, jak na razie, jest dostępna w wybranych regionach – Rosji, Ameryce Łacińskiej oraz Australii. Prawdopodobnie jednak i z tym producent powinien uporać się dosyć szybko i nowy system powinien dotrzeć do szerszego grona użytkowników już niebawem.

sony-xperia-x-performance-android-nougat

Kompilacja została oznaczona symbolem 39.2.A.0.327 i zaczyna powoli lądować zarówno na modelu Xperia X Performance (F8131) , jak i Xperia X Performance w wersji Dual SIM (F8132). Tym samym, model ten staje się pierwszym w portfolio tego producenta, który dostaje najnowszą wersję Zielonego Robota.

W kolejce do aktualizacji czekają jeszcze takie modele jak: Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XA, Xperia XA Ultra, Xperia XZ oraz niektóre urządzenia z linii Z. 

Dzięki udostępnieniu tej aktualizacji, Sony dołącza do takich producentów i flagowych modeli, które dostały już najnowszą wersję systemu Android. Mowa tutaj oczywiście o LG G5, Lenovo Moto Z i Moto Z Force oraz HTC 10. Pozostali producenci na razie testują Nougata i użytkownicy ich flagowych modeli, muszą uzbroić się w cierpliwość, choć mogą zainstalować wersję beta nowego systemu.

Źródło: PhoneArena