Ważne

Sony Xperia X i X Performance w wersji Dual SIM otrzyma dwa razy więcej pamięci

Smartfony “markowych” producentów z dual SIM nadal omijają szerokim łukiem polskie podwórko. Czasami pojawi się jakiś egzemplarz (np. Xperia Z3), jednak faktem jest, że na naszym rodzimym rynku wciąż królują modele z jednym miejscem na kartę SIM. Najczęściej oba warianty nie różnią się niczym więcej. Sony jednak poszło o krok dalej i razem z drugą tacką na SIM podwaja przestrzeń na pliki użytkownika.

Pierwotnie Xperia X i Xperia X Performance zostały wyposażone w 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o kolejnych 200 GB. Mimo to, Sony zdecydowało, że posiadacze wersji Dual SIM otrzymają dwa razy więcej przestrzeni na swoje pliki, czyli 64 GB. W dokumentach znalazł się jednak zapis, że system i preinstalowane aplikacje zajmują około 15 (Xperia X) lub 15,4 GB (Xperia X Performance), więc użytkownikowi pozostaje około 49 (Xperia X) lub 48,6 GB (Xperia X Performance) miejsca na zdjęcia, filmy etc.

Ciekawe czy podwojenie pamięci wewnętrznej spowoduje drastyczny wzrost ceny obu smartfonów. Zwykle już za sam Dual SIM trzeba trochę dopłacić i wątpliwe, że Sony w gratisie dorzuci klientom dodatkowe 32 GB przestrzeni na pliki. Spodziewać się więc należy sporej różnicy pomiędzy poszczególnymi wariantami.

Pozostała specyfikacja pozostaje bez zmian:

Źródło: Sony Developer World Mobile 1, 2 przez GSMArena

Komentarze

 • I†achi

  A wiadomo kiedy premiera realna w Polsce ? (zwykłej wersji)

  • Obstawiam, że koło maja.

   • DanSlenders

    Moim zdaniem miesiąc później

    • Zobaczymy, co ogłosi Sony ;) Jeśli będzie w czerwcu – przybiję Ci pionę!

     • DanSlenders

      Trzymam za słowo :)

 • Rafal Gawlowski

  Mi to wygląda na to ze wersja dual sim nie będzie posiadać slotu microsd.

  • W dokumentach jest, że oba smartfony będą w niego wyposażone.

 • Arkadiusz Arkuszewski

  Maly ekran 5 cali i slabe akumulatory.
  Huawei Mate 8 to kasuje te przereklamowane Sony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona