huawei-p9-mate-8-android-nougat

Tak, to może być już dzisiaj. Huawei P9 oraz Mate 8 dostaną aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Na razie tylko w Chinach

Tak się składa, że Huawei nie robiło zbyt wiele szumu wokół aktualizacji swoich nieco starszych flagowych urządzeń. Po cichu zatem i bez zbędnego zamieszania, to właśnie już dzisiaj, dwa modele tego producenta – Huawei P9 oraz Mate 8 – dostaną oficjalnie Androida 7.0 Nougat. Na razie informacja ta dotyczy tylko chińskiego rynku, ale to może oznaczać, że już całkiem niebawem pojawi się także w pozostałych częściach świata.

Reklama

Nie od dzisiaj wiadomo, że to Huawei Mate 9 jest pierwszym smartfonem w portfolio tej firmy, na którym został zainstalowany najnowszy system Google oraz nowa nakładka Huawei, czyli EMUI 5.0. Wiemy także, że pierwsza wersja tego systemu na najnowszym flagowcu z linii Mate, miała kilka mankamentów. Aktualizacja oprogramowania, udostępniona zresztą całkiem niedawno, na szczęście naprawia część tych błędów. Miejmy jednak nadzieję, że nowy system na flagowym P9 oraz nieco starszym Mate 8, nie sprawi użytkownikom większych kłopotów.

Plotki, które pojawiły się na temat aktualizacji systemu, podobno wyciekły (nieoficjalnie) wprost od Huawei. Tym samym wiemy już, że numer kompilacji dla modelu P9 to B352, a dla Mate 8 oznaczony jest jako B552. Taka informacja pojawiła się również na forum Huawei w Chinach (Huawei Club), a to tylko potwierdza te nieformalne przecieki.

No cóż, świetna wiadomość dla użytkowników tych obu modeli. Tym bardziej, że wcześniejsze plany tego producenta wyraźnie wskazywały na to, iż aktualizacja rozpocznie się dopiero w pierwszym kwartale 2017 roku. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nowe oprogramowanie dosyć szybko trafi do Europy i oczywiście – bo to chyba najbardziej nas interesuje – także do Polski.

Źródło: The Android Soul przez GsmArena oraz club.huawei