Android dla tabletu HP TouchPad prawie gotowy

CyanogenMod na HP TouchPad

Owocem pracy wielu programistów i entuzjastów tabletu HP TouchPad jest specjalnie zmodyfikowany system Android. Oprogramowanie nareszcie kompatybilne jest z większością podzespołów urządzenia, a najważniejsze etapy jego tworzenia opisywaliśmy na łamach Tabletowo.pl.

CyanogenMod 7.1, bo o tej wersji oprogramowania Android mowa, oferuje szereg funkcjonalności, które ucieszą miłośników systemu Google na HP TouchPad. W tej chwili użytkownik może cieszyć się nie tylko dostępem do sklepu Android Market i działającym ekranem dotykowym, ale także działającym Wi-Fi, możliwością instalacji Androida równolegle do domyślnego systemu WebOS, 10-punktowym multitouch, wsparciem dla kamery internetowej w kompatybilnych komunikatorach wideo, ograniczoną akceleracją sprzętową procesora graficznego oraz dziesiątkami innych funkcji i funkcyjek będących w końcowej, bądź też rozwojowej fazie programowania.

Niestety, nie ma róży bez kolców. Odważni testerzy systemu CyanogenMod 7.1 na tablecie HP TouchPad muszą liczyć się z dużym poborem energii oraz wieloma niekompatybilnymi aplikacjami. Jeżeli to Was nie odstraszyło, kliknijcie w link źródłowy, by uzyskać dostęp do labiryntu instrukcji, zagmatwanych poradników oraz, naturalnie, wszystkich potrzebnych plików.

źródło
via Engadget