Android a nagrywanie połączeń? Coś się dzieje…

Pixele mają kilka ciekawych funkcji, które wyróżniają je na tle innych smartfonów z Androidem. Jedną z nich jest tak zwany ekran połączeń, który wykorzystuje narzędzia syntezatora mowy WaveNet. Wiele wskazuje na to, że oprogramowanie już niebawem doczeka się sporej aktualizacji.

Niestety, ale wbrew temu, na co sam liczyłem, gdy po raz pierwszy przeczytałem informację źródłową po angielsku, wciąż nie zanosi się na to, aby smartfony z Androidem Pie i wyższymi mogły wspierać pełne nagrywanie rozmów telefonicznych. Rzeczona funkcja to tak zwany „Call Screen Audio”, która po zakończeniu rozmowy umożliwia też przekazywanie dźwięku po zakończeniu połączenia. W linii prostej daje to na przykład możliwość wykonania transkrypcji z już zakończonych rozmów.

Reklama

Świetny ruch Huawei. Firma umożliwia nagrywanie rozmów telefonicznych

Redakcja serwisu XDA poinformowała, że w nowej wersji oprogramowania znalazła dowody na to, że funkcja już niebawem może zostać – w pewnym sensie – rozbudowana. Dlaczego „w pewnym sensie”? Kod źródłowy ujawnia, że firma z Mountain View chce ograniczyć jej działanie tylko do grona osób, które pracują w Google. Oznacza to, że – upraszczając – pracownicy firmy będą mogli zapisywać połączenia, podczas gdy cała reszta społeczności Androida będzie skazana na rozwiązania firm trzecich lub też wcale nie będzie miała możliwości wykonania takiego zabiegu.

To ponagrywane… Android Pie uniemożliwia nagrywanie rozmów telefonicznych

Spekuluje się też, jakoby Screen Call miał zostać połączony z Asystentem Google, który potrafiłby odczytywać fragmenty rozmów. To ciekawa funkcja, która dla wielu osób na pewno mogłaby być bardzo przydatna. Na ten moment nie wiemy, kiedy zmiany zostaną wprowadzone oraz jaki będzie ostateczny krąg odbiorców, którzy dostaną dostęp do tego narzędzia. Bez wątpienia byłoby jednak miło, gdyby firma z Mountain View dopuściła do oprogramowania wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem na pokładzie.

źródło: XDA Developers