Android 8.1 Oreo już w grudniu. Druga wersja deweloperska właśnie trafia na Pixele i Nexusy | Tabletowo.pl

Android 8.1 Oreo już w grudniu. Druga wersja deweloperska właśnie trafia na Pixele i Nexusy

Dołącz do dyskusji 0

Odkąd pojawiły się Pixele z Androidem Oreo na pokładzie, ich właściciele byli nękani przez różne błędy oprogramowania. A to z urządzenia dochodziły do użytkownika podejrzane odgłosy, a to podczas przechwytywania wideo pojawiały się zniekształcenia dźwięku… Google próbuje jakoś łatać te dziury i z doniesień testerów Androida wynika, że jest już coraz lepiej.

Jeśli chcecie zobaczyć i usłyszeć, jak dużą różnicę robią nowe uaktualnienia oprogramowania Pixeli, możecie zajrzeć na te strony Reddita. Jeden z użytkowników nowej wersji Androida Oreo 8.1 Developer Preview umieścił tam przykładowe klipy wideo, które ukazują, co zmieniło się w pracy mikrofonu Pixela 2 XL. Nie jest to odosobniony przypadek: Android 8.1 DP2 jest po prostu aktualnie udostępniany przez kanał OTA osobom należącym do grona deweloperów testujących nowe wersje systemu Google.

Ci, którzy są właścicielami Pixeli, nie będą zbyt długo czekać na finalną wersję najnowszego Androida. DP2 jest ostatnim wydaniem testowym, więc jeszcze przed końcem roku Google powinno zacząć dystrybucję regularnej, oficjalnej wersji „zielonego robocika” 8.1 Oreo.

Jest to jednocześnie czas odblokowania pewnych ważnych funkcji dla Pixeli. Oreo 8.1 zawiera poprawki, które umożliwią połączenie smartfonów z nowym typem interfejsu sieci neuronowych (tak przynajmniej przekazuje Google). Programiści będą mogli też skorzystać z wczesnej wersji Pixel Visual Core. To dodatkowy koprocesor obrazu, który do tej pory był uśpiony i niedostępny dla zewnętrznych programistów.

Jeśli ktoś ma Nexusa i bardzo chciałby zobaczyć, ile zmian wnosi Android 8.1 (choć uprzedzam, że dla Nexusów wnosi niewiele), to obrazy systemu można pobrać sobie ze strony Google. Nowa wersja systemu będzie działać na Pixelu 2, Pixelu 2 XL, zeszłorocznych Pixelach, Pixelu C, Nexusie 6P oraz Nexusie 5X.

źródło: AndroidAuthority, 9to5google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona