Aktualizacja do Androida 8.0 Oreo wreszcie dostępna dla LG G5 w Polsce!

LG G5 to smartfon na swój sposób przełomowy. Był pierwszym (i zarazem ostatnim w ofercie LG), który oferował modułowość i, co dla mnie bardziej istotne, ultra szeroki kąt w aparacie. I choć na rynku jest już prawie 2,5 roku, wciąż otrzymuje kolejne aktualizacje oprogramowania, co zasługuje na wielką pochwałę. Dziś posiadacze LG G5 mogą cieszyć się z Androida 8.0 Oreo, co jest świetną informacją przed weekendem. Gorszą jest fakt, gdy sobie uświadomimy, że to już prawdopodobnie ostatnia oficjalna aktualizacja dla tego modelu.

Polski oddział LG na Facebooku potwierdza, że proces aktualizowania gie-piątek właśnie wystartował w naszym kraju (w Korei na przykład, tj. na rodzimym rynku firmy, rozpoczął się już miesiąc temu). Co ważne, z Oreo mogą cieszyć się zarówno użytkownicy modeli z wolnego rynku (a zatem zakupionych w sklepach elektronicznych), jak również od jednego z operatorów – Orange. Pozostali operatorzy mają udostępnić Oreo dla LG G5 z ich dystrybucji do końca tego miesiąca, co również napawa optymizmem.

Reklama

Żeby nie być gołosłowną, mamy potwierdzenie tego, że Oreo faktycznie jest już dostępne i nie są to puste słowa producenta. Informację wraz ze screenami podesłał nam Michał, który zaktualizował swój smartfon przez LG Bridge. Paczka aktualizacyjna ważyła aż 2,44 GB. Telefon Michała pochodził z Orange, więc tym lepiej, bo mamy pewność, że Oreo faktycznie jest już dostępne u Pomarańczowych.

Wraz z Androidem 8.0 Oreo aktualizacja zawiera poprawki bezpieczeństwa z 1 września.

Jeśli jesteście użytkownikami LG G5 koniecznie dajcie znać czy aktualizacja jest już dostępna dla Waszych egzemplarzy, a jeśli tak – jakie są Wasze wrażenia z użytkowania Oreo na tym smartfonie.

https://www.tabletowo.pl/2016/05/21/recenzja-test-lg-g5/

Na koniec przypomnę tylko, że LG G5 nie jest już dostępny w oficjalnej sprzedaży. W sklepach można natomiast znaleźć dwie kolejne generacje smartfonów z serii G: zeszłoroczny model G6 oraz tegoroczny G7 ThinQ – w ich przypadku czekamy na aktualizacje do Androida 9.0 Pie… Obstawiamy kiedy możemy na nie liczyć dla obu produktów? ;)

Dzięki Michał za info i screeny! ;)