Android 7.1.1 Nougat może pojawić się już 5 grudnia 18
Android Nougat

Android 7.1.1 Nougat może pojawić się już 5 grudnia

W obecnej chwili trwają beta testy tego systemu na niektórych urządzeniach Google. Okazuje się jednak, że stabilna wersja może pojawić się niebawem, bo nawet już na początku przyszłego miesiąca, a dokładnie 5 grudnia.

Informacja pojawiła się na stronie jednego z kanadyjskich operatorów (Rogers). Wzmianka ta, dotyczy na razie tylko Nexusa 6P i nie ma tutaj żadnej informacji odnośnie modelu Nexus 5X. Nie wiadomo więc, czy ta data dotyczy także urządzenia od LG, czy też może zostanie ono zaktualizowane nieco później. Pojawiła się także informacja, że Pixele dostaną tę samą aktualizację dwa dni później, czyli 7 grudnia.

Android w wersji 7.1.1 ma oferować sporo nowych opcji, których część trafi na modele z linii Pixel, a część na Nexusy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że urządzenia Google są na uprzywilejowanej pozycji, jeżeli chodzi o aktualizację oprogramowania. To właśnie te smartfony, jako pierwsze dostają najnowszą wersję systemu, podczas gdy pozostali producenci mobilnych urządzeń, często zbyt długo zwlekają z udostępnieniem nowego oprogramowania.

Nexusy i Pixele dostaną już wkrótce Androida w wersji 7.1.1, a pozostali dopiero rozpoczynają prace nad systemem oznaczonym numerkiem 7.0. LG G5 dostaje tę aktualizację w Korei, dla OnePlus 3 rozpoczynają się beta testy tej wersji systemu, podobnie zresztą jak dla Galaxy S7 i S7 Edge. Użytkownicy smartfonów innych niż te od Google, na oprogramowanie oznaczone numerkiem 7.1.1, będą musieli jeszcze trochę poczekać…

Źródło: AndroidSoul