Android 7.0 Nougat dla UMi Super i UMi Max dopiero w przyszłym roku. UMi przeprasza

UMi miało ambitne plany, aby do Androida 7.0 Nougat zaktualizować do końca 2016 roku trzy modele: UMi Plus, UMi Super i UMi Max. Do tej pory nową wersję systemu otrzymał jednak tylko pierwszy z wyżej wymienionych. Niestety, właśnie okazuje się, że pozostała dwójka będzie musiała poczekać na update nieco dłużej.

Pierwotnie UMi Plus, UMi Super i UMi Max miały dostać Androida 7.0 Nougat w Wigilię, 24 grudnia. Chińczycy jednak nas zaskoczyli i pierwszemu z ww. udostępnili nową wersję systemu już 12 grudnia, czyli prawie dwa tygodnie przed terminem.

Reklama

Taka niespodzianka bez wątpienia zaostrzyła właścicielom UMi Super i UMi Max apetyt na Androida 7.0 Nougat. Niestety, na razie muszą się oni obejść smakiem, ponieważ producent poinformował właśnie, że udostępnienie aktualizacji kanałem OTA zostało przesunięte (wstępnie) na połowę stycznia.

Jednocześnie UMi podaje, że do końca roku na oficjalnej stronie powinny pojawić się wersje beta Androida 7.0 Nougat dla UMi Super i UMi Max i każdy chętny użytkownik będzie mógł je sobie samodzielnie wgrać przy pomocy SP Flash Tool.

Opóźnienie, o którym mowa powyżej, UMi tłumaczy faktem, że najpierw chce zakończyć proces uaktualniania UMi Plus, który nieplanowanie się wydłuża. Przy okazji producent chce też mieć pewność, że nowa wersja systemu jest wolna od wad i nie „popsuje” UMi Super i UMi Max.

*Na zdjęciu wyróżniającym UMi Max (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: UMi