Android 7.0 Nougat automatycznie zmniejsza rozdzielczość ekranu w Galaxy S7 do Full HD

Posiadacze zeszłorocznych flagowców Samsunga z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się aktualizacji do najnowszej wersji Androida na ich urządzeniach. Licząc na nowości i wszelkie udoskonalenia, nikt nie zdawał sobie sprawy, że wraz z pojawieniem się Nougata, ekran w Galaxy S7 zmniejszy swoją rozdzielczość z QHD na Full HD. Ale spokojnie, można z powrotem ją zwiększyć.

Użytkownicy topowych urządzeń Samsunga z 2016 roku, po zainstalowaniu najnowszego Androida, zauważyli, że wyświetlany obraz zmniejszył rozdzielczość z QHD do Full HD. Na szczęście, nie jest to żadna usterka. Okazuje się, że Nougat dla Galaxy S7 oferuje nowe tryby oszczędzania energii, których głównym zadaniem jest zapewnienie dłuższego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu.

Jednym z elementów ww. trybów jest właśnie automatyczna zmiana rozdzielczości wyświetlacza do niższych wartości. Jeżeli komuś ten zabieg nie przypadł do gustu i chce przywrócić obraz QHD, musi w ustawieniach telefonu wybrać pozycję „wyświetlacz” i tam dokonać odpowiednich zmian.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż wysoka rozdzielczość negatywnie wpływa na baterię, tj. ewidentnie skraca czas pracy na pojedynczym ładowaniu, uważam, że nie warto jest przywracać QHD. Tym bardziej, że nie ma aż tak wyraźnej różnicy pomiędzy QHD, a Full HD. W obu przypadkach i tak mamy do czynienia z bardzo dobrą jakością wyświetlanego obrazu.

Źródło: Chip