Sprzedażowy hit Huawei już z najnowszą wersją Androida! Marshmallow dostępny dla P8 Lite 18

Sprzedażowy hit Huawei już z najnowszą wersją Androida! Marshmallow dostępny dla P8 Lite

Można śmiało powiedzieć, że Huawei P8 Lite jest jednym z najpopularniejszych średniaków – jeśli nie najpopularniejszym. Chińczykom udało się dostarczyć na rynek już ponad 10 milionów egzemplarzy, co jest wynikiem godnym pozazdroszczenia. Z drugiej strony jest to duże zobowiązanie, bowiem baza użytkowników jest naprawdę duża, a ich wymagania wcale nie mniejsze. Dotyczą one również aktualizacji oprogramowania.

Mówiło się, że Android 6.0 Marshmallow dla P8 Lite udostępniony zostanie do końca pierwszego kwartału 2016 roku, czyli do końca marca. Niestety, musiało minąć jeszcze półtora miesiąca, aby pojawiła się możliwość zainstalowania nowej wersji oprogramowania.

Androida 6.0 Marshmallow dla P8 Lite można pobrać i zaistalować na dwa sposoby: poprzez OTA (Over-The-Air) lub ręcznie. Na poniższych screenach możecie zobaczyć, jak to zrobić krok po kroku. W drugim z ww. przypadków, paczkę z nowym systemem należy pobrać stąd (waży ona 1,49 GB).

Pamiętajcie, że powyższa aktualizacja dotyczy wyłącznie modeli z tzw. wolnej sprzedaży, czyli niepochodzących od operatorów. Dla użytkowników takich smartfonów update pojawi się nieco później. Producent informuje też, że przed rozpoczęciem całego procesu wypadałoby (tzn. zaleca się) zrobić kopię zapasową danych.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy już pojawiło Wam się powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow na Waszych P8 Lite. Podzielcie się również wrażeniami z użytkowania nowej wersji systemu, która wnosi ze sobą też nową odsłonę autorskiej nakładki – EMUI 4.0.

Źródło: Huawei